חשיפה: הצבא הקנדי מסייע לרשות הפלסטינית לכבוש את שטחי C

בשבועות האחרונים תועדה לראשונה משלחת של גורמי צבא בכירים מקנדה מסיירת בשטחי C ביהודה ושומרון, בין היתר במבנה לא חוקי פלסטיני. תנועת רגבים: "האם קנדה מתכננת לפתוח במלחמה עם ישראל? בכיר צבא זר מסתובב בשטח זה טרוף מוחלט".

בשבוע שעבר הגיע בכיר בצבא הקנדי בדרגה המקבילה לאלוף בצה"ל, יחד עם משלחת אנשי צבא קנדה, לביקור במבנה לא חוקי שנבנה על קרקעות המדינה השייכות ליישוב מעון שבדרום הר חברון שם נועד עם פלסטינים מהאזור, כמו כן המשלחת התארחה אצל אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס מכאן שזהותם מוכרת ונוכחותם בשטח ידועה לגורמי צה"ל.

המבנה בו נפגשו הוקם במהלך הלילה תוך שעות ספורות, בשטח C הנמצא בשליטה ישראלית אזרחית ובטחונית מלאה, בקרקע המיועדת לחקלאות ושייכת לישוב מעון הסמוך, אתר המהווה בתקופה האחרונה מוקד חיכוך בין תושבי היישוב מעון בעלי הקרקע לבין אנרכיסטים ופלסטינים הפועלים להשתלטות על המקום. עוד במהלך הבניה פנו תושבי היישוב לצבא ולמינהל האזרחי בקריאה לעצור את העבודות ולהרוס את המבנה. לדבריהם, המת"ק התחייב לאכוף את החוק במקום אך עד כה הדבר לא נעשה.


זמן קצר לאחר הפניה למנהל האזרחי, תועד במקום הביקור של המשלחת הקנדית, שכללה שני אנשי צבא לובשי מדים. המשלחת תועדה אף בביקור בכפר צוריף הסמוך ליישוב כרמי צור בגוש עציון ורק השבוע התגלו שוב במפגש עם פלסטינים ליד הכפר כיסאן במזרח גוש עציון, גם כן בשטח C.

"תארו לכם שהרמטכ"ל כוכבי היה מסתובב בגבול קנדה לבוש מדים עם דרגות על הכתף ומחזק מבריחי גבול עבריינים", אומר מאיר דויטש מנכ"ל רגבים, "האם קנדה מתכננת לפתוח במלחמה עם ישראל? גורם צבאי בכיר ממדינה זרה שמעודד עבריינים שפלשו לאדמות המדינה בחסות הרש"פ זה טרוף מוחלט וצעד בוטה וגס נגד מדינת ישראל. אנו קוראים לזמן עוד היום את השגריר הקנדי לשיחת נזיפה ולהבהיר שהתערבות כזו היא פגיעה אנושה ביחסים הבינלאומיים. התערבות גסה כזו היא טירוף שחייב להיעצר."

עוד הוסיף דויטש כי "כל עוד מדינת ישראל תראה עצמה כאורחת ביהודה ושומרון ולא תתנהל כבעלת הבית, גם שאר מדינות העולם יראו במדינת ישראל כאורחת ולא כבעלת הבית."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: