תנועת רגבים אחראית לדגלי אש״ף ברחבי יו״ש – צפו בתיעוד של תליית הדגלים

אלפי תושבים ביו״ש נדהמו הבוקר לגלות כי צמתים מרכזיים ברחבי יהודה ושומרון עוטרו בדגלי אש״ף. הדגלים שגרמו למאות פניות למוקדי המועצות השונות לצד התמונות שעיטרו את הרשתות החברתיות בשעות הבוקר המוקדמות, עוררו זעם רב על המהלך שנראה שנעשה על ידי הפלסטינים כפי שנעשה בעבר במקומות שונים כדוגמת כביש מס׳ 1 בסמוך לחאן אל אחמר.

מדובר במאות דגלים אשר נתלו לאורך צירים מרכזיים ברחבי יהודה שומרון במבצע לילי וחשאי אשר כלל כמה צוותי עבודה ומשאיות ייחודיות הכוללות מנופי סל אשר אפשרו לצוותים תליה מהירה. הדגלים נתלו כאמור בצירים מרכזים ובהם כביש 60 מגוש עציון להר חברון שהחל מנווה דניאל דרך אלעזר, צומת הכבשים ומיתרים. לאורך כביש 5 בשומרון החל מצומת גיתי אבישר, דרך אורנית, ברוכין, מחלף פדואל. באזור בנימין בנווה צוף, צומת פסגות, עפרה, שילה ועוד.


אלא שכעת מתברר כי האחראים לדגלול הצמתים המרכזיים היא לא אחרת מאשר תנועת רגבים אשר החליטה ל"העיר את השטח" על מנת לזעזע ולהמחיש את העתיד להתרחש אם הבניה הפלסטינית הבלתי חוקית בשטחי C תמשיך ללא הפרעה ותאפשר הקמת מדינה פלסטינית על פי תכנית פיאד.

מבצע הדגלול שנערך לפנות בוקר בחשאי הינו חלק מקמפיין ״מדינת טרור מעבר לפינה״ אותו מנהלת תנועת רגבים. לפני כשבוע אף נחשפו נתונים מטרידים לפיהם מעל 28,000 מבנים פלסטינים חדשים הוקמו בעשור האחרון על שטחי C וכי תפיסת השטח בדונמים צמח למימידים מבהילים של 78,626 דונם. לשם השוואה כמות תפיסת הדונמים של היישובים הישראלים בשטחי C הינו 56,700 דונם בלבד. יש לציין כי במקביל לחשיפת הנתונים פרסם יועץ שר הביטחון לענייני התיישבות היוצא קובי אלירז מאמר חריף אשר מגבה אותם ומתריע על חוסר האכיפה והיעדר הריבונות הישראלית בשטחי אשר עלולים לאפשר הקמת מדינה פלסטינית.

מנכ״ל רגבים מאיר דויטש אמר לאחר החשיפה, כי תנועתו היא האחראית לתליית הדגלים ולסערה שהתחוללה הבוקר. "אנו מבינים את המירמור והתחושות הקשות של התושבים שנחשפו למבצע אבל אנחנו גם מבינים שמדינת טרור מעבר לפינה. הציבור ביהודה ושומרון נרדם בשמירה".

"הדגלים שתלינו לא יקבעו את עתיד יהודה ושומרון אבל עשרות אלפי המבנים שניבנו בעשור האחרון ועשרות אלפי הדונמים עלהם השתלטו הרש"פ בסיוע מדינות אירופה יקבעו גם יקבעו את עתיד שטח C. הגיע הזמן שהממשלה תפעל לעצור את תכנית פיאד. לא בדיבורים אלא במעשים. זה אפשרי וזה צו השעה".


קרדיט צילום: תנועת רגבים.

תגובת יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון לתליית דגלי אש"ף הבוקר מעל הרשויות ביו"ש: "המציאות של עשרות אלפי בתים לא חוקיים שהרשות הפלסטינית בונה בשטחי c הנתקלת באפס תגובה מהרשויות הרבה יותר חמורה מתלייה של כמה דגלי אש"ף והורדתם אחרי שעה. רגבים צודקים בדרישתם וכל אדם הגון צריך לחזק אותם. הממשלה חייבת להתעשת. באם הממשלה לא תתעשת עלולה להיות פה מדינת טרור"

עוד הוסיף דגן: "באם הממשלה לא תתעשת, ותעצור את ההשתלטות של הרשות הפלסטינית בסיוע האיחוד האירופי על שטחי c, המראה של דגלי פלסטין מעל השומרון לא יהיה מראה הזוי אלא המציאות בשטח. הרשות הפלסטינית בידיעת הרשויות הרלוונטיות משתלטת אט אט על שטחי c ביהודה ושומרון וקובעת עובדות בשטח ואין פוצה פה ומצפצף. אנחנו דורשים לראות שינוי מיידי בשטח ובניית תוכנית חירום לעצירת ההשתלטות השקטה הזו על חבלי ארץ בריבונות ישראלית מלאה"


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: