בתום מאבק משפטי: ארגון זק"א זכה לנצחון מהדהד – הארגון המתחזה יחליף את שמו

לאחר החלטת רשם העמותות להורות לעמותת זק"א ישראל לשנות את שמה בשל מעשי התחזות והטעייה נכנעו בארגון והודיעו על החלפת השם • מתנדבי זק"א מיהרו להודות למנכ"ל דובי ויסנשטרן אשר עשה ימים ולילות בכדי להביא סוף לסאגה המשפטית אשר גרמה לכאב לעשרות אלפי המתנדבים העסוקים בעבודת הקודש


לאחר מאבק משפטי שנפרס על פני מספר שנים, ארגון החסד זק"א העושה לילות כימים למען כבודם של המתים רשם נצחון מהדהד כאשר ארגון זק"א ישראל שבמשך שנים השתמש בשם זק"א תוך כדי מעשה התחזות והטעייה הבטיח לשנות את שמו ולהסיר משמו את שם הארגון זק"א.

הנצחון הדרמטי לארגון החסד זק"א מגיע כאמור לאחר שנים של סאגה משפטית וזאת לאחר שהוכח שחור על גבי לבן כי ארגון זק"א ישראל פועל בניגוד לחוק ומשתמש בשם זק"א לצורך איסוף תרומות, דבר שהוגדר בבית המשפט כמעשי "התחזות והטעייה".

מאחורי הקלעים עולה כי היה אמור להיערך דיון נוסף בבית המשפט בעניין אך ברגע האחרון החליטו בזק"א ישראל למשוך את העתירה שהם הגישו נגד החלטת רשם העמותות לשנות את שם הארגון. החלטתם הגיעה רגע לפני שהם הבינו כי אין בידם להמשיך ולהשתמש בשם זק"א וכי מדובר בניגוד לחוקי רשם העמותות.

בארגון זק"א יצאו בהודעה לעשרות אלפי המתנדבים שם נאמר כי בחסדי שמים לאחר שנים של מאבק משפטי, "החל מהיום אסור להם להשתמש בשם זק"א וזאת בעקבות הדוחו"ת הקשים של רשם העמותות שקבע שהם הינם מתחזים לארגון זק"א ומתנדביו העוסקים בקודש יום ולילה ואף מטעים תורמים ומשתמשים בכספי התרומות לצרכים אחרים".

בארגון זק"א הוסיפו בהודעה פנימית למתנדבים כי, "עברנו שנים לא פשוטות, מתנדבים רבים שהגיעו על מנת לתת את עצמם למען חסד של אמת סבלו ונפגעו. גם כשידענו שהאמת איתנו, נלחמנו מול בעלי אינטרסים שלא בחלו בכלום ואף נחלו הצלחות".


ארגון זק"א שזכה לניצחון חסר תקדים בבית המשפט מיהר להודות למנכ"ל הארגון דובי ויסנשטרן אשר עשה ימים ולילות בכדי להביא לסוף הסאגה המשפטית. "זאת ההזדמנות להודות למנכ"ל זק"א דובי ויסנשטרן", כתבו המתנדבים והוסיפו, "אשר היה שליח נאמן והוביל מאבק ארוך ומתיש שהצריך התמודדות יום יומית במצבים לא פשוטים. יש עוד כברת דרך לפנינו אבל נמשיך להלחם למען כבוד המת בכל מקום ובכל שעה, בכל הכוח".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: