תגובות

שלושה כטבמי"ם של החיזבאללה יורטו בשטח המים הטריאוטריאלים של ישראל • צפו

הותר לפרסום: מטוס קרב וספינת טילים יירטו היום (שבת), שלושה כלי טיס בלתי מאוישים עוינים, שהתקרבו מכיוון לבנון לעבר המרחב האווירי במים הכלכליים של ישראל. צפו בתיעוד היירוט:

המל״טים זוהו על ידי מערכות הגילוי ונעקבו לכל אורך טיסתם ע"י יחידת הבקרה האוויריות. המל"טים זוהו בשלב מוקדם ויורטו בנקודה המבצעית המתאימה ביותר.

מתחקיר ראשוני עולה כי המל"טים לא היוו איום ממשי בכל זמן טיסתם ועד ליירוט מעל הים התיכון.


מערכות הגילוי וההתראה פעלו כנדרש, ומימשו את תפיסת ההגנה האווירית הרב-שכבתית באופן מיטבי, בהפעלה מקצועית של הלוחמים בים ובאוויר שעמדו במשימת ההגנה בהצלחה רבה.

מדובר במל"טים של ארגון הטרור חיזבאללה אשר הוטסו משטח לבנון לעבר אסדת "כריש", אך יורטו במרחק בטוח ממנה.

מל"ט אחד יורט באמצעות מטוס קרב מסוג ברק שהוזנק לאירוע מטייסת העמק ברמת דוד, ושני המל"טים הנוספים יורטו ע"י ספינת הטילים אח"י אילת באמצעות טיל ברק

שר הביטחון בני גנץ קיים הערב (שבת) חיתוך מצב בהשתתפות הרמטכ"ל, ראש אמ"ן, ראש אמ"ץ, מפקד זרוע הים, מפקד זרוע האוויר וראש האגף הביטחוני מדיני במשרד הביטחון בעקבות יירוט הכטב"מים במרחב הצפוני.

שר הביטחון בני גנץ אמר: "מדינת ישראל ערוכה להגן על תשתיותיה מול כל איום. ארגון הטרור חיזבאללה מחבל ביכולת של מדינת לבנון להגיע להסכם על הגבול הימי שהוא חיוני לכלכלת לבנון ולאזרחיה. זאת על אף כוונותיה של ישראל להתקדם במשא ומתן לפתרון הסוגיה. ישראל תמשיך להגן על נכסיה, ורואה לעצמה את החובה והזכות לפעול ולהגיב מול כל ניסיון לפגוע באזרחיה."


יו"ר הליכוד העולמי ושגריר ישראל באו"ם לשעבר דני דנון: "‏אויבינו מזהים את חולשתה של ממשלת המעבר של לפיד ומנסים לנצל את ההזדמנות כדי לפגוע בנכסים האסטרטגיים שלנו.

כל הכבוד לכוחות הביטחון שסיכלו את ניסיון הפיגוע. בבחירות הקרובות עלינו לבחור בממשלה לאומית, ציונית ויציבה שתחזיר את המשילות וההרתעה".

הארגון חיזבאללה לקחו הערב אחריות על שיגור שלושת המל"טים שהיו לא חמושים. לטענתם הם הגיעו כדי לבצע משימות מודיעין: "המל"טים ביצעו את משימתם והמסר עבר".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: