תגובות

צפו: מחבלים פתחו בירי לעבר מתפללים בקבר יוסף בשכם – מח"ט שומרון ושני מתפללים נפצעו קל

אלפי בני אדם נכנסו הלילה לקבר יוסף. בין הנכנסים הלילה היו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מחט שומרון אל"מ רועי צוויג, תת אלוף קובי הלר מפקד עוצבת המפץ ואחרים.

הכניסה הלילה התקיימה לרגל ההילולה של יוסף הצדיק.


במהלך אחת הכניסות נעשה ירי על ידי מחבלים לעבר המתפללים. צה"ל פינה את כל האזרחים ממתחם קבר יוסף לאוטובוסים והם הוצאו משכם.

כתוצאה מירי החמושים, נפצעו שני אזרחים.
בנוסף, מפקד החטיבה המרחבית שומרון, אלוף-משנה רועי צוויג פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים לאחר שנפגע ככל הנראה מרסיס ומוגדר באורח קל.

לוחמי צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי.

צילום: ציון – חדשות כל העולם.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "ראינו בשידור חי את האלימות והברבריות של ה'רשות הפלסטינית', שיורים במתפללים בקבר יוסף, זמן קצר לאחר ששברו ושרפו את המקום. אנחנו עם ישראל, מתמודדים מול הברבריות של הרשות הפלסטינית, ואנחנו ננצח אותה. אנחנו מחזקים את חיילי צהל, את מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, את כל האזרחים שהגיעו לקבר להתפלל, אנחנו נחזור לקבר יוסף בצורה מלאה, רק צה"ל מסוגל לשמור על המקום הזה, פיגועים מתאפשרים כי הממשלה לא נותנת לצה"ל לחזור לקבר יוסף כפי שמוסרי וכפי שנדרש. יש לי הודעה למי שחושב שיבריחו את עם הנצח ברובים וטרור: אנחנו לא נוותר על האחיזה בקבר יוסף, אנחנו נמשיך להגיע לקברו של יוסף אנחנו מחזקים את חיילי צהל ואנחנו ננצח את הטרור הברברי של ה'רשות הפלסטינית'.

מדובר צה"ל נמסר: "במהלך כניסת מאות מתפללים הלילה למתחם קבר יוסף בעיר שכם שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון, נפתחה אש מאסיבית על ידי מחבלים חמושים לעבר מתחם הקבר.


לוחמי צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי. כתוצאה מירי החמושים, נפצעו שני אזרחים.

בנוסף, מפקד החטיבה המרחבית שומרון, אלוף-משנה רועי צוויג פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים לאחר שנפגע ככל הנראה מרסיס ומוגדר באורח קל.

כוחות צה״ל פינו את כלל האזרחים ממתחם הקבר אל מחוץ לעיר שכם."

לאחר הפיגוע הלילה בקבר יוסף, בו נפצע בין השאר מחט שומרון אל"מ רועי צוויג אומר
יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון:

"מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, סירב לטפל בפציעתו ואפילו לבדוק אותה, לפני שסיים את פינוי כלל המתפללים בצורה בטוחה. הוא גיבור אמיתי, ואני מצדיע לו בשם כל עם ישראל.

עוד מוסיף דגן בנוגע לפיגוע הלילה: "אל מול הגבורה, הזו של חיילי צהל ומפקדיו אנחנו רואים את השפלות והפחדנות של הברברים מהרשות הפלסטינית, שיורים מתפללים שלווים בקבר יוסף, זמן קצר לאחר ששברו ושרפו את המקום הקדוש. הפיגועים האלו מתאפשרים משום שהממשלה לא נותנת לצהל לחזור,לקבר יוסף, כפי שמוסרי וכפי שנדרש. חוסר הנוכחות של צה"ל במקום הקדוש הזה, היא הסיבה שבגללה ה'רשות הפלסטינית' הרצחנית מרימה ראש ומרשה לעצמה לירות ביהודים בשעת תפילתם. יש לי חדשות למי שחושב שיבריחו את עם הנצח ברובים וטרור, אנחנו לא נוותר על האחיזה בקבר יוסף, אנחנו נמשיך להגיע לקברו של יוסף הצדיק. לא נוותר על האחיזה במקום, אנחנו מחזקים את חיילי צהל, עם ישראל ינצח את הטרור".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, ותת אלוף קובי הלר, הלילה בקבר יוסף לפני הירי. קרדיט: מועצה אזורית שומרון.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "אירוע כזה צריך להסתיים עם עשרה מחבלים הרוגים. הפגנת חולשה, פגיעה במשילות ובהרתעה במשך תקופה ארוכה מול האויב מגבירה את הטרור ורק מענה נחוש חזק ובלתי מתפשר יביא לשקט. הטרור לא אמור להרתיע אותנו, אלא להפך לחזק אותנו להתאחד מולו ולהילחם על זכותנו להגיע לכל מקום בארץ ישראל, ארץ אבותנו".

ח"כ בן גביר הוסיף: "מאחל רפואה שלמה למח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג ולחיילים הפצועים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: