תקיפה וניסיון דריסה בירושלים: "לעצור את הנהג המסוכן ולהעמידו לדין"

סגירת תיק החקירה, אי גביית עדות ועוד: נהג אוטובוס ערבי תקף צעיר חרדי וניסה לדרוס אותו, אך למרות עדי הראייה הרבים המוכנים לבוא ולהעיד – טרם ידוע על מעצר הנהג המסוכן. עו"ד חיים בלייכר מחוננו "מדובר באירוע חמור ביותר של אלימות קשה וסיכון חיים על ידי נהג אוטובוס, אשר מופקדים בידיו בדרך קבע חיי אזרחים רבים".האב הטרי הותקף מול עייני אשתו: נהג אוטובוס ערבי תקף צעיר חרדי ואף ניסה לדרוס אותו, לעיני אשתו וביתו התינוקת. האב הגיש תלונה במשטרה, אולם השוטרים סרבו לגבות עדות מאשתו וכשעד ראיה הגיע לתחנת משטרה אחרת להגיש תלונה – נאמר לו שהתיק נסגר. רק לאחר שהתעקש העד נפתח התיק, ועד היום – שבועיים לאחר התקיפה – לא ידוע על מעצר הנהג המסוכן. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למשטרת ישראל ולקצין תלונות הציבור בדרישה להאיץ את החקירה, למצוא תיעוד מצולם של התקיפה, ולעצור את הנהג הדורס.
התקיפה החמורה התרחשה לפני כשבועיים בירושלים, בשעה שהזוג הצעיר וביתם בת ה-4 חודשים חזרו משמחה משפחתית. הם המתינו בתחנת 'שפע חיים – דורש טוב', בשעה בה משפחה מרובת ילדים העמיסה את חפציה לתא המטען של אוטובוס מחברת 'תנופה'. במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו תואר כי "לפתע החל נהג האוטובוס לצעוק ולצרוח בצורה פוגענית לעבר המשפחה, מדוע לוקח להם זמן להעמיס?, מרשי, שלא יכול היה להישאר אדיש, ניגש לעבר פתח האוטובוס ושאל את הנהג מדוע הוא צועק על המשפחה עם הילדים?".בתגובה, החל הנהג לקלל את הצעיר החרדי בגסות רבה, בעברית ובערבית. האב הטרי ניסה לצלם את מספר האוטובוס באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו, או אז ירד הנהג וסטר על פניו בעוצמה לא פחות מ-6 פעמים.בנוסף, הנהג האלים כמעט והפיל את בתו בת ה-4 חודשים של הצעיר החרדי "אשתו של מרשי ניסתה למשוך את מרשי לכיוונה כדי למלט אותו מהנהג האלים . הנהג בתגובה דחף עם ידיו את מרשתי, וגרם לכך שאף עגלת התינוקת הסמוכה למרשיי כמעט התהפכה, כאשר בתוכה ביתם של מרשיי בת ארבעה החודשים. ההתהפכות נמנע אך בשל כך שמרשי הספיק ב"רגע האחרון" לאחוז בעגלה ולייצב אותה", צוין במכתב.בשלב הזה הבין נהג האוטובוס שעליו להימלט מהזירה, והוא החל בנסיעה תוך כדי שהוא מתכוון לפגוע בעומד בדרכו "הנהג עלה לאוטובוס בכוונה לנסוע מהמקום. מרשי החל לחייג למשטרה ונעמד מלפניי האוטובוס במטרה למנוע ממנו להימלט מהמקום. נהג האוטובוס "בלי להתבלבל" החל לנסוע לעבר מרשי ולהאיץ את מהירות האוטובוס, מרשי עף לצד הכביש מפגיעת האוטובוס.מרשי שהיה נסער ביותר. ניסה שוב לעמוד בחזית האוטובוס כדי שהנהג יעצור. הנהג האיץ יותר את מהירות נסיעתו. מרשי הצליח ברגע האחרון לקפוץ הצידה ולהינצל ממוות. מרשתי שראתה מאחור את ניסיון הדריסה הייתה בטוחה שאוטובוס עלה על מרשי והוא כבר אינו בין החיים, מה שגרם לה להיסטריה רבה מאוד. אחרי רבע שעה הגיעה ניידת משטרה למקום", כתב עו"ד בלייכר.
לדברי עו"ד בלייכר, התנהלות המשטרה בנוגע לעדויות הרבות של ניסיון הדריסה הייתה לוקה ומרושלת "מרשיי לקחו פרטים של עדי ראיה רבים שראו את האירוע וניגשו לתחנתכם להגשת תלונה. מרשי הגיש תלונה והדגיש את התחושה שהנהג האלים ניסה ממש לרוצחו. לאחר עדותו ביקשה אף אשתו להתלונן אך נאמר לה, באופן תמוה ביותר, שבגלל השעה המאוחרת הם יסתפקו בעדותו של בעלה ונמנעו מלגבות ממנה עדות".בנוסף לכך, צוין במכתב כי לאחד העדים שניגש לתחנת משטרת בית שמש לתת עדות בתיק, נאמר על ידי קצין החקירות כי תיק החקירה כבר נסגר. ורק לאחר הפצרות ניאות הקצין לפתוח מחדש את התיק ולקחת עדות על התקיפה החמורה.עו"ד בלייכר הגיב על התקיפה החמורה ועל התנהלות המשטרה בתיק "מדובר באירוע חמור ביותר של אלימות קשה וסיכון חיים על ידי נהג אוטובוס אשר מופקדים בידיו בדרך קבע חיי אזרחים רבים. לא ניתן להבין ולא ניתן לקבל את התנהלות החקירה עד כה בתיק כל כך חמור. פנינו למשטרה בדרישה לעצור את הנהג המסוכן ולהעמידו לדין בגין עבירות של ניסיון לרצח ועבירות תקיפה בנסיבות מחמירות".

צילום אילוסטרציה: איתמר כרמון – חדשות כל העולם


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: