צפו: נהג במשאית כשרישיונו פסול, המשיך לנהוג אחרי שהוזהר – ונעצר עד תום ההליכים • תיעוד המעצר

חטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה הבוקר כתב אישום כנגד נהג המייחס לו עבירות מן החמורות שבחוקי התעבורה – נהיגה בפסילה ונהיגה בקלות ראש.

תיעוד המפגש עם הנהג כפי שתועד במצלמת גופו שלך השוטר אביב שמואלוב. קרדיט: דוברות המשטרה.

אתמול בשעות הצהריים, בעת פעילות יזומה של צוות שיטור עירוני ברחבי העיר, הבחין השוטר בנהג משאית הנוהג כשחגורת הבטיחות אינה מהודקת לגופו על פי החוק, עם הגעתו אל הנהג בעת בירור פרטיו, נמצא כי בשני הליכים שונים שהתנהלו בבתי משפט שונים נפסל רישיונו של הנהג רישיונו של הנהג נפסל למשך 24 חודשים ע"י בית משפט השלום לתעבורה בבאר שבע והן למשך 10 חודשים ע"י בימ"ש השלום לתעבורה בפתח תקווה במסגרת תיקים שונים שהתנהלו במקביל.

רס"מ סמואל פיטוסי, שיטור עירוני אילת – סיפר: "מיד כשהגענו לתחנת המשטרה עדכנתי את הנהג כי הוא נפסל ע"י בית משפט מלנהוג בשני תיקים שונים. תפסתי ממנו את רישיון הנהיגה שלו והודעתי לו וכי אסור לו לנהוג וזאת על פי החלטת בית משפט."


השוטר שחרר את הנהג לדרכו כאמור לאחר שהודיע לו כי רישיונו פסול.

כשעה מאוחר יותר, הבחין שוטר הסיור, רס"ר אביב שמואלוב, בנהג משאית הנוהג ללא חגורת בטיחות ברחוב שדרות התמרים, ונזכר כי כבר פגש באותו הנהג זמן קצר לפני כן בתחנת המשטרה. "בהגעתי אל הנהג בעת שבדקתי פרטיו הבחנתי כי מדובר באותו הנהג שפגשתי שעה לפני כן בתחנת המשטרה, ולמרות שעודכן בדבר פסילת רישיונו ע"י בימ"ש והונחה שלא לנהוג, החליט בכל זאת להמשיך לנהוג".

על אף הפצרותיו בשוטר שיוותר לו (כי מדובר בטעות חד פעמית….) הנהג עוכב שוב לתחנת המשטרה והובל לחקירה בתומה נעצר.

היום, בתום פעולות חקירה מהירות ויסודיות שנוהלו ע"י בוחני התנועה של משטרת מרחב אילת, הגישה חטיבת התביעות של משטרת ישראל, שלוחת תביעות אילת, כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים כנגד החשוד.

פקד גור צור, תובע תעבורה שלוחת תביעות אילת, הוסיף: " אופי העבירות אותן ביצע, סוגן והנסיבות החמורות בעת ביצוען – כשהוא פסול מלנהוג בגין שתי הרשאות שונות, מלמדות על אופיו ומסוכנותו של הנאשם. בנסיבות אלה החלופה היחידה שתבטיח כי לא ימשיך לזלזל בחוק, לא יסכן עוברי אורח תמימים ויכבד את החלטות בית המשפט, היא מעצרו של הנאשם מאחורי סורג ובריח".


בדיון שהסתיים לא מכבר בבית משפט השלום לתעבורה באילת, נעתר בית המשפט לבקשת התובע והורה על מעצרו של הנאשם מאחורי סורג ובריח וכן פסל אותו לנהיגה עד תום הליכי המשפט המתנהלים נגדו.


תגובות לכתבה:

  1. דוד בניאשוילי

    כל הכבוד לשוטרי מרחב אילת היעילים!

כתיבת תגובה: