תגובות

עם תעודת הזהות שלו: חמאס מפרסם – תיעוד של הישאם אל סייד, אחד השבויים הישראליים • צפו

‏חמאס פרסם לפני זמן קצר סרטון המעיד על מצבו הבריאותי המדרדר של הישאם אל-סייד שנמצא בשבי ברצועה מאז חצה בעצמו לשם בשנת 2015.

בתיעוד נראה הישאם א-סייד כשהוא מחובר לבלון חמצן כאשר ברקע צילום טלויזיוני נטול סאונד של פורום הנגב שהתכנס השבוע במפרץ כדי להוכיח אקטואליות. צפו בתיעוד:


כזכור, אתמול פרסם חמאס כי מצבו של אחד השבויים הישראלים התדרד וכי בזמן הקרוב יפרסמו פרטים על שאירע.

גורם ישראלי הגיב ואמר: "חמאס אחראים לגורלם ומצבם של הישראלים בשבי. ישראל יודעת שהם בחיים וחמאס יישא בתוצאות לכל שינוי במצבם."

יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד) – הוסיף: "החמאס אחראי על בריאותו של הישאם א-סייד, אזרח ישראלי חף מפשע, הסובל מסכיזופרניה. החמאס צריך להעביר אותו לידיים ישראליות עוד היום, אחרת – כל התדרדרות במצבו תהיה על אחריותם ותהיה חייבת לגרור תגובה קשה וחסרת פרופורציה מישראל. לקחי העבר הראו לנו שעם טרוריסטים לא מנהלים משא ומתן. טרור מנצחים רק בעוצמה וביד קשה – כך היה וכך נעשה."

שר החוץ יאיר לפיד אמר בתגובה: "ישראל רואה בחמאס את האחראי הישיר למצבם של האזרחים שהוא מחזיק בניגוד לחוק הבינלאומי. מדובר בשני פגועי נפש והחזקתם בשבי במשך שנים הוא מעשה של אכזריות בלתי נתפסת. חמאס גם מחזיק בגופות שני חיילי צה"ל, הדר גולדין ואורון שאול ז"ל תוך רמיסה של כל גבולות המוסר והדין הבינלאומי.

פעולות חמאס הן הוכחה כי מדובר בארגון טרור מתועב שמחזיק את אזרחי עזה כבני ערובה שמשלמים את מחיר פעולותיו.


אני קורא לקהילה הבינלאומית, כולל ארגון הבריאות העולמי, הצלב האדום הבינלאומי והארגונים העוסקים בפגועי נפש, לגנות את החמאס על התנהגותו הלא אנושית ולדרוש ממנו לפעול על פי הדין הבינלאומי ולשחרר את האזרחים ואת הגופות שהוא מחזיק.

מדינת ישראל תמשיך לעשות את כל המאמצים על מנת להחזיר את חיילי צהל ואזרחי ישראל הנמצאים בשבי החמאס."

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "חמאס מחזיק בשני אזרחים פגועי נפש, חולים וסובלים, וזאת בניגוד לכל החוקים והדין הבינלאומי. הפצת סרטון של אדם חולה זה מעשה מתועב ונואש. מדינת ישראל רואה בחמאס אחראי למצבם הבריאותי של האזרחים השבויים. בנוסף, חמאס מחזיק בגופות שני חיילי צה"ל, הדר גולדין ז"ל ואורון שאול ז"ל, גם זאת בניגוד לדין הבינלאומי. הישאם א-סייד איננו חייל, אלא אזרח ישראלי פגוע נפש שחצה את הגבול לרצועת עזה מספר פעמים קודם לכן. חמאס מעכב כל סיכוי לעסקה. פעולות חמאס מהוות הוכחה כי מדובר בארגון טרור ציני ונפשע. מדינת ישראל תמשיך במאמציה להשבת השבויים והנעדרים כל העת באחריות ונחישות."

שר הביטחון בני גנץ אמר: "הסרטון של חמאס שמהימנותו אינה ברורה, נועד לצורכי סחטנות. לצד החזקה בגופות חללי צה״ל, חמאס נושאת באחריות לשני אזרחים בלתי מעורבים בלחימה שמוחזקים בידיה, והיא משלמת ותמשיך לשלם את המחיר על הטרור שהיא מפיצה. ישראל תמשיך לעשות מגוון פעולות, עד שישובו כל הבנים לגבולם."

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב: "קשה היה לחזות בהישאם א-סייד שוכב חולה בשבי חמאס, ארגון טרור שפועל באופן נפשע וחסר מוסר כשהוא מחזיק בעזה פגועי נפש, ודורס כל נורמה הומנית בסיסית. אנו ניצבים מול אויב אכזר. ישראל תמשיך לפעול להבאתם לקבר ישראל של חללי צה"ל אורון שאול והדר גולדין ז"ל, ולהשבתם של הישאם ואברה מנגיסטו".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: