ליברמן שולל ישיבה עם החרדים ומרחיב את החרם: "מפלגת הציונות הדתית היא אנטי ציונית"

שר האוצר ויו״ר מפלגת ישראל ביתנו בפתח ישיבת הסיעה:

"בקשתי מאגף התקציבים שיבדקו ויתנו לי הערכה על העלויות הישירות והעקיפות של הבחירות, העלות היא כ-2.4 מיליארד שקל.


אני מקווה שמי שאחראי על פיזור הכנסת ועל ההוצאה הענקית והמיותרת הזאת ישלם את המחיר בבחירות הקרובות.

עקבתי אחרי דיונים בוועדות, ביוזמות של הרגע האחרון, חלק מהדברים הם פשוט בלתי סבירים ובלתי אחראיים. זאת פשוט הקרבת האינטרסים של המדינה בשביל קמפיין פרטי ומפלגתי. שמעתי דרישות ויוזמות שהשכל הישר לא יכול לסבול.

אני יכול להגיד לכל הח״כים וליושבי ראש הוועדות, אני לא אכנע לשום פופוליזם, לא תהיה כניעה לסחיטה ואני אעשה את הכל בהתאם לאינטרס הלאומי והכלכלי של מדינת ישראל, אנחנו נתנהל באופן אחראי ביותר ולא ניתן יד למשחקים."

בהתייחסות למו״מ עם הסתדרות המורים אמר:
"המו״מ שמתנהל הוא מורכב ולא פשוט, כמו בכל מו״מ יהיו עליות ומורדות, אני מקווה שאנחנו בסופו של דבר תוך זמן סביר נגיע לעמק השווה ונוכל לחתום על הסכם קיבוצי חדש בהיקף מלא ולא הסכם זמני, כי אחרת אין טעם לבזבז זמן וכסף."

בהתייחסות לתוכנית לקידום לימודי ליבה לחרדים אמר: "אני רוצה להודות לשרת החינוך ומנכ״לית משרד החינוך. אנחנו העברנו החלטה חשובה מאוד שמאפשרת לכל מוסד חינוכי במגזר החרדי, למי שילמד לימודי ליבה לקבל תמריץ של 6000 שקל על כל תלמיד במוסד. אני מקווה שכל מערכת החינוך, גם העצמאי וכל המוסדות האחרים שהם לאו דווקא חלק מאותן רשתות, שירימו את הכפפה וכולם יתחילו ללמוד וללמד לימודי ליבה.


אני כבר אמרתי יותר מפעם אחת, הדרך ליציאה מהעוני היא קודם כל לימודי ליבה, השכלה ורכישת מקצוע. שאר הדברים פשוט משאירים בכוח את הציבור החרדי עני, מסכן ותלוי בקצבאות ונדבות."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: