לאיפה אפשר להגיע? ניצול הלינץ' נגרר בשב"כ ערום על הריצפה

עו"ד של הניצול מאירוע הלינץ' סמוך לאריאל פנה בדרישה דחופה למבקר תלונות הנחקרים בשב"כ לחקור את מצבו לאור מידע ממספר ארועים קשים שעברו על העצור בחקירות בשב"כ "תיאורים אפלים ורחוקים אשר מסתבר שמצויים כאן בקרבינו"

עדויות מזעזעות ממתקני השב"כ. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו פנה אמש (א') בבהילות למבקר תלונות נחקרים בשב"כ בדרישה לעצור במיידי את החקירה כנגד ניצול הלינץ', זאת בעקבות סדרת ארועים קשים אותם עבר העצור בשב"כ. בתלונה תיאר העו"ד כי מרשו עובר עינויים קשים וכי נשקפת סכנה ממשית לחייו. בין השאר נודע לעו"ד כי העצור נאלץ לעשות את צרכיו על עצמו וכי הוא עבר אירוע לבבי במהלך החקירות.

"הזדעזנו לקרוא את הדברים שנאמרו מפיו של החשוד, ונראה כי מדובר בפסגה חדשה שטרם פגשנו כמותה", כתב עו"ד קידר בתלונה, "כזכור כבר לפני מספר ימים פנינו ליחידה החוקרת בשל הדברים שנאמרו על ידי החשוד, לגבי מניעת שינה ומצבו הרפואי. ועד כה טרם נענינו. היום כאמור נשמעו דברים מזעזעים הגובלים בהתעללות קשה וממשית. החשוד מוסר כי הוא מושפל ומבוזה עד לכדי מצב קיצוני של גרירתו עירום למרחק של 200 מטר עת הטיל את צרכיו על עצמו, הלסדום היינו?!", הזדעק עורך דינו של ניצול הלינץ'.


לדבריו, המשך החקירה מסכן באופן מיידי את חייו של העצור "תיאור זה מזכיר מקומות אפלים ורחוקים ומסתבר שמצויים כאן בקרבינו. אנו דורשים להורות על הפסקת החקירה על ידי חוקרי השב"כ לאלתר!, ברי כי להתנהלות זו השלכות ונגזרות רחבות ואולם כעת, לאור חשש ממשי לנפשו ובריאותו של מרשנו, אין מנוס מעצירת החקירה. עוד אנו דורשים כי חוקר מטעמכם יסור באופן מיידי למתקן ויגבה את עדותו של מרשנו", כתב עו"ד קידר.

בתוך כך, יו"ר ועדת הבריאות בכנסת, ח"כ עידית סילמן תקיים הבוקר (ב') דיון דחוף בוועדה בנושא "בחינת בריאותם הפיסית והנפשית של עצורים הנחקרים ע"י החטיבה היהודית של השב"כ", וזאת בעקבות הפרסומים בגין מצבו הרפואי של ניצול הלינץ' אשר נחקר בשב"כ וכן בעקבות הדיווחים על החקירות הקשות והעינויים אשר מופעלים עליו.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר צייץ בחשבון הטוויטר בתגובה: "‏זוכרים שבנט שאל למי אתם מאמינים לי או לשקד? הוכח מעל לכל ספק שאני צדקתי והיו עינויים. אני אומר שוב, אין מקום לעינוים במדינה דמוקרטית. תאמינו לי".

לדברי בן גביר: "בשב"כ מתייחסים בברוטאליות ליהודי גיבור שניצל מנסיון לינ'ץ של מחבלים צמאי דם, גוררים אותו ערום ומענים אותו כי הוא רצה להגן על עצמו. למחבלים המתועבים שרצחו יהודים באלעד התנהגו "ברחמים" ונתנו להם סיגריה כדי שיירגעו, אבל כשמדובר ביהודים השב"כ מרשה לעצמו להתנהג באכזריות".

ח"כ בן גביר פנה הבוקר לראש הממשלה ושר הביטחון בדרישה להפסיק את ההתעללות הברוטאלית בעצור היהודי.תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: