תגובות

עשרות הפגינו מול בית המעצר בירושלים: "לבטל את המעצר המנהלי"

כ-50 פעילי ימין הפגינו הערב (מוצ"ש) מול מגרש הרוסים בירושלים בו מוחזק במעצר מנהלי, אברהם יאיר ירד, נער יהודי בן 19 תושב השומרון, ודרשו את שחרורו המיידי. "צו דרקוני שמוצא ללא משפט וללא ראיות כחלק מרדיפת הימין"

קרדיט: זאבי וידבסקי – חדשות כל העולם.

עשרות פעילי ימין הפגינו הערב מול מגרש הרוסים בירושלים בו מוחזק במעצר מנהלי, אברהם יאיר ירד, נער יהודי בן 19 תושב השומרון.

ירד, נעצר במעצר מנהלי לפני כחודשיים וחצי בעיצומו של גל הפיגועים, בצו מעצר עליו חתם שר הביטחון בני גנץ.


שי ירד, אביו של הנער אמר: "מדובר במעצר פוליטי נטו שנובע מאג'נדה הזויה ומסוכנת, שמנסה לצייר את המציאות כאילו יש סימטריה בין אירועי טרור של יהודים לאלו של ערבים.
בעיצומו של טרור ערבי מדמם ורצחני – בימים ש19 יהודים נטבחו ברחובות, בחר דווקא בני גנץ לעצור בצו דרקוני ללא משפט וללא ראיות, נער יהודי שלא עשה דבר".

לדבריו, "נוסף על הפשע במעצר עצמו, בנינו מוחזק בתנאי כליאה קשים וגרועים בהרבה מאחרוני המחבלים. הוא כלוא בתא מעצר שנועד לעצורי ימים ומיועד לתקופות מעצר קצרות בלבד – שעה שמחבלים נהנים מאגפים פתוחים ותנאים משופרים. נאסר עליו לקיים שיחות טלפון, אף להוריו ובני המשפחה הקרובים, וכן הוא מנוע מלקיים תפילות במניין, אף לא בבית הכנסת בכלא".

"אנו דורשים משר הביטחון לבטל במיידי את הצו, ולהפסיק את השימוש במעצרי מנהליים ככלי לרדיפה פוליטית כנגד יהודים", הוסיף ירד.

פעילת הימין שפי פז שהשתתפה אף היא להפגנה, אמרה: "הגענו לכאן הערב פעילים מהמאבק בדרום תל אביב, כדי לתמוך באברהם יאיר ירד שנפל קורבן לרדיפה של המערכת".

"כפעילי ימין שמסומנים על ידי המשטרה וחוו לא מעט התנכלות בחייהם, אנחנו מבינים עוד יותר את החשיבות במאבק בתופעת רדיפת הימין. חייבים לתמוך אחד בשני וללמוד שלא מפקירים עצורים. כי היום זה אברהם יאיר ירד ומחר זו שפי פז ומחרתיים זה אתה או הוא", מסרה פז.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: