בין אמון לאמונה: פרשות השבוע באור חדש ומפתיע

ברקע כתיבת הספר החדש והמרתק של משה חי טל "אימון באמונה" על פרשות השבוע עומד סיפור אישי מורכב.

הוא היה קצין מוערך בדרגת סא"ל בחיל האוויר ואב לשלושה שחי חיים שגרתיים ונוחים, עד שערך בדיקה רפואית שגילתה לו שעודף המשקל שלו מסכן את חייו. העובדה הזו טלטלה אותו וגרמה לו לבחון את דרכיו גם בתחומים נוספים.


אחרי שהתחיל בפעילות גופנית ובשמירה על כושר הוא שינה משה את אורח חייו. אחרי שפרש מצה"ל, החליט לצאת לטיול "אחרי צבא" ואז נרשם ללימודי קואוצ'ינג (קורס אימון אישי) ובו רכש כלים, תובנות ומיומנויות ששינו את חייו מקצה לקצה.

ואכן, בספר החדש ניתן למצוא את שני העולמות הללו: מצד אחד- טקסט עתיק וקדוש שיש בו סיפורים מפעימים על גדולי האומה היהודית וכמובן חוקים וציווים. מצד שני- עולם האימון האישי על מרכיביו השונים תוך הבאת רעיונות מעולם ההתפתחות האישית.

הפרק הראשון למשל עוסק בניגודים שישנם בעולם ושנשתלו כבר בבריאותו. הקב"ה ברא את העולם במידת הדין אך גם במידת הרחמים. יש חשיבות לקיום שניהם אך כמובן גם אם צריך להפריד בינהם כדי לאפשר איזון וקיום. המוטיב הזה חוזר במערכות שונות ביהדות ובעולם כמו למשל במצוות ארבעת המינים בסוכות שבה אנחנו אוגדים יחד פריטים המסמלים טיפוסים מנוגדים.
וישנה גם התייחסות אישית מכל רעיון שכזה. בהקשר למשה שהצגנו לעיל כותב המחבר על עצמו כי "במערכות היחסים שלי, רק כאשר הבנתי באמת שיכולה להיות דעה אחרת שהיא שונה משלי והיא לגיטימית בדיוק כמו הדעה שלי, הצלחתי להגיע להקשבה אמיתית והייתי מסוגל לנהל שיחה ממקום אמפתי ומכיל. יכולתי לעמוד על דעתי ובו-בזמן להיות מסוגל להקשיב לדעה אחרת."

על מטרת הספר וקהל היעד שלו מספר המחבר כי "הופתעתי לראות איך אבות האומה הבינו את נפש האדם, ואילו מסרים עמוקים הם מעבירים לנו בסיפורי התורה – מסרים על מנהיגות, אחריות, צניעות, הורות ועוד. הספר הזה מיועד לכולם. יש מי שיתחבר יותר לרעיונות מפרשות השבוע, יש מי שיתחבר יותר רעיונות האימוניים, ויש מי שימצא את עצמו בשניהם. כל אחד ייקח את מה שהוא מוצא לנכון, אבל אני בטוח שכולם ימצאו בו משהו".

המחבר, משה חי טל, יליד 1974, נשוי בשנית ואב לשלושה ילדים, מחנך בתיכון הימלפרב בירושלים, מלמד תנ"ך ומחשבת ישראל, ומשמש כמאמן אישי למבוגרים ונוער. הוא מעביר סדנאות הכנה לגיוס לצה"ל וסדנאות תנהלות כלכלית לנוער ולסטודנטים בהתנדבות, במסגרת ארגון "פעמונים", ומאחוריו כבר שני חצאי מרתון ומרתון שלם אחד. זהו ספרו הראשון.
לכבוד שבוע הספר, הספר יהיה זמין למכירה בהנחה באתר ספרי ניב.


ניתן לפנות למחבר באמצעות המייל moshetal01@gmail.com.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: