תגובות

ממשיכה ההתנכלות לחומש: צה"ל חסם הלילה מתחם חנייה של הישיבה

במהלך הלילה חסם כלי הנדסי של צה"ל מתחם חניות של ישיבת חומש סמוך לצומת יהודה בה נרצח תלמיד הישיבה יהודה דימנטמן הי"ד. מישיבת חומש נמסר "ראוי יהיה שבמקום לנסות ולייצר הישגים פוליטיים בדוגמת שוחד בחירות למצביעים, יעסקו חברי הממשלה ושריה בפתרון משבר החינוך, הדיור, ויוקר המחייה"

חסימות באישון לילה. ההתנכלויות לישיבת חומש ממשיכות, ובמהלך הלילה פעלו כלי הנדסה של צה"ל במטרה לחסום מתחם חנייה של רכבי ישיבת חומש. מתחם החנייה הוקם בסומך למקום בו נרצח לפני כחצי שנה תלמיד הישיבה יהודה דימנטמן הי"ד.

בישיבת חומש הגיבו על חסימת המתחם "מכבש הלחצים אותו מנסה הממשלה לייצר סביב חומש לא יצליח. לימוד התורה בחומש ימשיך ויפרח, ואנחנו כאן כדי להישאר, עד לחזרת הריבונות היהודית על צפון השומרון והקמתם של כלל היישובים שפונו.


ראוי יהיה שבמקום לנסות ולייצר הישגים פוליטיים בדוגמת שוחד בחירות למצביעים, יעסקו חברי הממשלה ושריה בפתרון משבר החינוך, הדיור, ויוקר המחייה. לחומש יש רוב בכנסת ואין שום סיבה להמשיך ולהתנכל לתלמידים המסורים ולקהילת הישיבה".

לצד זאת, בישיבת חומש ממשיכים להתפתח, כאשר בשבת האחרונה נערכה שבת לרגל תאריך יום הולדתו של תלמיד הישיבה שנרצח יהודה דימנטמן הי"ד, ולחומש הגיעו תלמידי ישיבת אבינעם מכפר תפוח. למעלה מ- 150 בחורים השתתפו בשבת המיוחדת, יחד עם הרב חנניה רכל שגם הגיע לשבת בליווי בני משפחתו.

בהמשך השנה צפויות להגיע קבוצות רבות ומספר רב של ישיבות לחומש, זאת על מנת להגדיל את לימוד התורה בחומש, לחזק את תלמידי הישיבה ומשפחות האברכים, ולהבטיח את המשך שהות הישיבה במקום.

חסימת מתחם החנייה מתווסף למחסומים הרבים שנפרשו בדרך לחומש בעקבות ההוראות החדשות של שר הביטחון בני גנץ. בנוסף, הוחרמו בחודשים האחרונים למעלה מ-5 רכבים אשר עשו דרכם לישיבה, זאת לאור פעולות חדשות בהם נוקטת מערכת הביטחון במטרה למנוע את ההגעה לחומש ולישיבה במקום.קרדיט תמונות: ישיבת חומש.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: