תגובות

דוקטור בריאות: ספר חדש ומרתק שמלמד על תרופות סבתא

ספר הילדים החדש בתחום הבריאות, "דוקטור בבונג והסודות של סבתא נינה", שכתבה המחברת מרים דה מדינא, ואייר בצורה מופלאה ולדיק סנדלר, הוא לא ספר ילדים רגיל. יש בו שיטות מעשיות וברורות שממש מדריכים את מי שקורא אותו בתחום הזה בצורה מפורטת וכל זאת בשפה קולחת וציורית.

זה הופך את הקריאה בו לא רק למהנה אלא גם למחכימה ועשירה מבחינת הידע. וכך, הקורא מגלה עולמות חדשים, והכל בצורה זורמת וקולחת. הספר עוסק בנושא "תרופות סבתא" בצורה ייחודית.


גיבור הספר הוא דוקטור בבונג. הוא מספר שאת כל הסודות של הרפואה הטבעית הוא למד מסבתא נינה. הוא החליט לכתוב את הספר הזה במטרה שלא רק הוא ידע לטפל בעצמו ובחברים שלו בעזרת מצרכים זמינים וטבעיים שלרוב יש בכל בית ובידע שעבר מדור לדור, אלא שכל מי שקור אותו ידע לעשות זאת.

בראיון בביתה שבמעלה אדומים היא מספת על כך ומתארת את תהליך הפקת הספר ואת הרקע המיוחד לכתיבה שלו וכמובן את המטרה החינוכית-ערכית מאחוריו. לדבריה "כתבתי את הספר מתוך הרקע והניסון שלי בנושא הזה. חשבתי שיהיה נכון להראות עד כמה מצרכים בסיסיים שיש לכולנו בבית יכולים להיות תרופות מועילות לכל מיני מצבים ובעיות רפואיות. כך אני גם מטפלת בעצמי וממליצה.

"הנכדים כבר הולכים לארון הספרים לבדוק מה הרמב"ם כתב על זה. שמתי למשל גם את אחד הספרים בבית הכנסת וכל ילדי הקהילה קוראים ונהנים מזה. מדובר במדריך מפורט והכל בצורה של סיפור ילדים מעניין.

"היה תהליך ארוך של 8 חודשים של הפקת הספר. עסקנו בהנגשת הרעיון והאיור ועוד, כל זה כדי להביא את המידע בצורה הכי איכותית שיש ובצורה מקיפה. יש גם בונוסים מיוחדים שכדאי לכל מי שהנושא מעניין אותו לקרוא. חוכמת הדברים הפשוטים עוברת מדור לדוור והיא אמינה חזקה וכמובן מועלה. זה פשוט מדהים."

על הרקע לעיסוק שלה בנושא הבריאות והתרפות היא אומרת ש"צלחתי את חיי בעזרת תרופות סבתא שעברו מדור לדור. הבנתי שתרופות סבתא זהו אוצר שלא כולם מכירים. לכן החלטתי שהגיע הזמן לשתף בידע החשוב הזה ואף להנגיש אותו לילדים.


"כששלושת נכדיי גדלו מעט, הם ראו כיצד התרופות שאני רוקחת במטבח הביתי נותנות מענה לבעיות שונות. הם התחילו להתעניין ולשאול שאלות: "סבתא, מה טוב לשיעול?", "מה יכול להקל על כאב הגרון?" וכך הובילו אותי לכתיבת ספר זה. שנהיה תמיד שמחים ובריאים, ואם נזדקק נשתמש במה שהטבע וחוכמת הדורות נתנו לנו".

את הספר מלווים איורים מקוריים וססגוניים של ולדיק סנדלר שמאיר בשלל צבעים את הסיפור ומוסיף לייחודיות שלו. המחברת, מרים דה מדינא, היא אימא לשני בנים וסבתא לשלושה נכדים. נולדה בשנת 1963 להורים שעלו ממרוקו וכיום עוסקת בתחומים שונים ומגוונים. "דוקטור בבונג והסודות של סבתא נינה" הוא ספר הביכורים שלה.

"שָׁלוֹם, יְלָדִים.
אֲנִי דּוֹקְטוֹר בַּבּוֹנָג.
אֶת כָּל הַסּוֹדוֹת לִרְפוּאָה טִבְעִית לָמַדְתִּי מִסָּבְתָא נִינָה.
הֶחְלַטְתִּי לִכְתֹּב אֶת הַסֵּפֶר הַזֶהּ כְּדֵי שֶׁלֹּא רַק אֲנִי אֵדַע לְטַפֵּל בְּעַצְמִי וּבַחֲבֵרַי בְּעֶזְרַת מִצְרָכִים זְמִינִים וְטִבְעִיִּים שֶׁלָּרֹב יֵשׁ בְּכָל בַּיִת וּבְיֶדַע שֶׁעָבַר מִדּוֹר לְדוֹר."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: