תגובות

לוחמי צה"ל והמשטרה סיכלו ניסיון הברחת אמצעי לחימה בדרום – 2 בדואים נעצרו

במהלך הלילה, כוחות צה״ל בשיתוף יחידת מגן של המחוז הדרומי במשטרת ישראל זיהו שני חשודים במרחב החטיבה המרחבית יואב שניסו להבריח אמצעי לחימה מירדן לשטח מדינת ישראל.

לוחמי צה״ל וכוחות מיחידת מגן הוקפצו לנקודה ותפסו את שני החשודים בהברחה ואת החשוד בתכנון, יחד עם שלושה תיקים המכילים חמישה כלי נשק מסוג M16, שבעה אקדחים, נשק מסוג קלאצ'ניקוב ותחמושת .


החשודים שנתפסו יחד עם 13 כלי הנשק והתחמושת שהוחרמו, הועברו להמשך טיפול משטרת ישראל.

ממשטרת ישראל נמסר: "בפעילות יחידת מג"ן במרחב הנגב בשיתוף כוחות צה"ל מחטיבת יואב שנמצאת תחת אוגדה 80 ויחידות מחוז דרום התנהלה בחודשים האחרונים חקירה סמויה כנגד רשת הברחת אמל"ח.

הלילה בפעילות משולבת של לוחמי יחידת מג"ן, בשיתוף יחידות מחוז דרום, לוחמי איסוף, לוחמים מגדוד ברדלס, לוחמי יס"מ נגב והמערך האווירי של משטרת ישראל נעצרה החוליה לאחר שביצעה הברחת אמל"ח באיזור נאות הכיכר.

הכוחות עצרו בשעת מעשה 2 מבריחים לאחר שקיבלו בגדר הגבול 3 תיקים ובהם 13 כלי נשק (5 m16, נשק צלפים ו-7 אקדחים).

בסמוך לכך נעצר חשוד נוסף אשר עפ"י החשד הוביל ואיבטח את ההברחה.


החשודים, תושבי פזורת דימונה בשנות ה 20 וה 30 לחייהם, הועברו לחקירה ביחידת מג"ן.

סנ"צ רונן כלפון, מפקד יחידת מג"ן מסר: "במסגרת שילוב הזרועות עם חטיבות צה"ל הפרושות בערבה ובבקעה כאשר כל אחד מביא את ייתרונותיו הייחודיים, השנה זו ההברחה השביעית שאנחנו מסכלים. סך הכל תפסנו עד כה מעל 140 כלי נשק מתחילת השנה. אנחנו בעיצומו של מאבק מתמשך כנגד נגע אמצעי הלחימה הבלתי חוקיים."

"משטרת ישראל וצה"ל ימשיכו לפעול לשמירה על ביטחונה של מדינת ישראל ולמניעת זליגת סמים ואמל"ח, שמבססים את הפשיעה בנגב ואת הפח"ע באיו"ש ופוגעים בתווך האזרחי," הוסיפו במשטרה.


צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: