תגובות

"מסב נזק אסטרטגי למדינת ישראל": ראש מועצת בנימין בסיור עם חכי"ם ליד חאן אל אחמר

בהתיישבות מביעים דאגה מהפרסומים לפיהם בכוונת הממשלה להודיע לבג"ץ כי חאן אל אחמר יוכשר סמוך למקומו הנוכחי על אם הדרך בין ירושלים לים המלח על כביש מס' 1.

הבוקר ערכו מועצת בנימין, פורום עוטף ירושלים ותנועת רגבים סיור במקום בו לכאורה מתכננת הממשלה להודיע לבג"ץ כי יוקם חאן אל אחמר כיישוב מוכר. הסיור עבר גם דרך פאתי שכונת אבו-דיס הקרובה לירושלים שם הכשירה המדינה מגרשים בהיקף של עשרות מליוני שקלים כחלק מהפתרון להעתק מגורי תושבי חאן אל אחמר.


ישראל גנץ, ראש מועצת בנימין שבשטחה אמור לקום היישוב על פי הודעת הממשלה המתוכננת לבג"ץ, אמר כי מדובר בנקודה קריטית ואסטרטגית שלא סתם הרשות הפלסטינית והאיחוד האירופי הקימו והם נאבקים עליה "הקמת יישוב ערבי כאן יקטע את הרצף היהודי בין בנימין לבין יהודה ויצור חייץ בין ירושלים לבין ים המלח ובקעת הירדן. לא נאפשר לממשלת בנט לעשות את האיוולת הזו שעלולה להיות בכייה לדורות".

ח"כ גלית דיסקל אטבריאן הצטרפה גם היא לסיור והביעה התנגדות לתשובה אפשרית של המדינה לבג"ץ לפיה יועתק המאחז הבלתי חוקי 300 מטרים סמוך למקום הנוכחי.

צילום: דוברות מטה בנימין

ישראל גנץ קרא לבנט וחברי ממשלתו: "יש פתרון לתושבים הללו באבו-דיס. המדינה השקיעה שם והקימה מגרשים בעלות של עשרוצ מליונים. הסירוב של הרשות הפלסטינית לאפשר לתושבים לעבור לשם היא חלק מתכנית פייאד של הרשות הפלסטינית והאיחוד האירופי להשתלטות על יהודה ושומרון וביתור האחיזה הישראלית בלב הארץ. לממשלה אסור לתת יד לתכנית ההשתלטות. לא ניתן לזה לקרות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: