תגובות

"הצניעו סממנים ישראלים ושמרו על פרופיל נמוך": הנחיות חריגות של המל"ל לשוהים באיסטנבול

המטה לבטחון לאומי ממשיך לקרוא לישראלים לצאת מאיסטנבול, לאור כוונה של גורמי טרור לפגוע בישראלים. לצד זאת, יש מספר המלצות לכללי זהירות לישראלים אשר עדיין שוהים באיסטנבול (למרות ההמלצות לעזוב את העיר):

יש להתעדכן בכל עת באזהרת המסע ובפרסומים מטעם הגורמים הרשמיים.


לכל אורך השהות, יש לשמור על קשר עם קרובי משפחה בארץ אשר יוכלו לסייע באיתורכם במקרה הצורך, בדגש על פרטי המלון, טיולים מתוכננים וטיסות.
במידה וארע אירוע בזמן שהייתכם בחו"ל, עשויים להיות קשיים ביצירת קשר – אנא עדכנו אותם במצבכם.

הצניעו סממנים ישראלים, לרבות פרטי לבוש ואביזרים נלווים (כגון תיקים). שמרו על פרופיל נמוך והימנעו משהייה במקומות המזוהים כ"ריכוזי ישראלים", כגון: מסעדות, בתי מלון ובילוי באתרי תיירות המרכזים אליהם קהל ישראלי.

יש לגלות חשדנות מיוחדת ולהימנע מהצעות אטרקטיביות והזדמנויות עסקיות או תיירותיות (כגון: מדריכי טיולים וטיולים מאורגנים) אשר עשויות לשמש לפגיעה בתיירים ישראלים, בדגש על הצעות המתפרסמות ברשתות החברתיות (פייסבוק, וואטסאפ, טלגרם וכד').

מוניות ותחבורה – הקפידו על בחירת אמצעי התחבורה, בדגש על מוניות, והיזהרו מנהגים ורכבים המציעים לכם שירותי הסעה באקראי.

הימנעו מכל פרסום ועדכון אודות תכנית הנסיעה שלכם ומיקומכם ברשתות החברתיות, על מנת להקשות על היריב איסוף המידע מרשתות אלו. ממליצים להמתין עם עדכונים אלו לאחר חזרתכם לארץ.

במלון: יש לגלות ערנות בכל זמן השהייה במלון – הקפידו על נעילת דלת החדר בכל זמן השהייה והימנעו מפתיחת הדלת לגורמים לא מזוהים העשויים להציג עצמם בדרכים שונות (שירות חדרים, משלוח, תחזוקה וכד'). יש לוודא עם הגורם השולח את זהות הפונה.


בעת השהייה בלובי ובשטחים הציבוריים של המלון, יש לשים לב לפעילות או אנשים חריגים.

לאור רמת האיום, יש להחמיר בכל מקרה של חשד או חלילה ניסיון פגיעה – יש לדווח במיידי למשטרה המקומית, ובמקרה חירום ניתן לפנות לחדר מצב משה"ח – 972-25303155+


(צילום: ישי ירושלמי – בחדרי חרדים)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: