תגובות

פונה במסוק: בן 15 טבע כשנפל מהקייאק סמוך לקיבוץ הגושרים – מצבו קשה

צוותי רפואה ביצעו החייאה על נער בן 15 שטבע בסמוך לקיבוץ הגושרים.

בשעה 13:58 התקבל דיווח על טביעה בנהר הירדן סמוך לקיבוץ הגושרים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה וכאשר חזר הדופק פינו במסוק מד"א לבי"ח זיו נער כבן 15 במצב קשה כשהוא מונשם.


הפראמדיקים של מד"א דורון שטרית ואורי צחי וחובשת רפואת חירום במד"א הגר ויסמן סיפרו: "הגענו לגדת נהר הירדן דרך השדות של הקיבוץ. הנער היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה וביצעו בו פעולות החייאה בסיסיות. הזנקנו את המסוק הצפוני של מד"א והמשכנו את הטיפול הרפואי המתקדם שכלל הנשמות, עיסויים ומתן תרופות. כאשר ליבו החל לפעום ומצבו של הנער התייצב מעט פינינו אותו לחבירה עם המסוק של מד"א שנחת בסמוך לקרית שמונה והוא פונה במצב קשה ולא יציב להמשך טיפול בבית החולים."

ויקי תפארת ראש סניף איחוד הצלה בעמק החולה סיפרה: "לדברי חבריו הוא נפל הקייאק וטבע. ביצענו בו פעולות החייאה ממושכות בזירת האירוע. לאחר שחזר דופק הוא פונה במסוק לבית החולים במצב קשה".

מאיר זיידורף חובש ומנהל אגף מתנדבים של איחוד הצלה מסר: "כשהגעתי למקום סיפרו לנו כי הנער טבע במהלך טיול בית הספר עם חבריו. ביצענו בו פעולות החייאה עד שלמרבה הנס חזק לו הדופק. לאחר מכן הוא פונה במסוק למרכז הרפואי זיו בצפת".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: