תגובות

שעה מחשמלת: ארבעה החייאות מוצלחות בזכות מפעם (דפיברילטור)

אתמול (רביעי) בשעות הצהרים התקבלו בפרק זמן של 60 דקות – עשרות קריאות לעזרה רפואית בקו החירום 101 של מגן דוד אדום. בארבע מתוכן, דווח על גברים שלקו בדום לב והתמוטטו. החובשים והפראמדיקים במוקד 101 של מד"א הדריכו את האזרחים לבצע פעולות החייאה שכללו הבאת מכשיר מפעם (דפיברילטור) ותפעולו. בתום דקות מורטות עצבים ופעולות החייאה מאומצות ברחבי הארץ, קיבלו ארבעת הגברים את חייהם בחזרה.

 


בשעה 15:16 התקבל דיווח על נהג משאית שהתמוטט בחיפה בבית עסק סמוך לחוף שמן. חובש מד״א שהגיע למקום הפעיל את המפעם (דפיברילטור) וביצע פעולות החייאה שבמהלכן חזר הגבר בן ה-30 לחיים, והוא פינה אותו לבית החולים רמב״ם כשהוא בהכרה מלאה.

 

בשעה 15:27 התמוטט פועל בניין בן 71 בזמן עבודתו באתר בניה בנצרת. צוות מד״א שהגיעו למקום מצא אותו ללא דופק וללא נשימה ולאחר פעולות החייאה שכללו מתן שוקים חשמליים הוא פונה לבית החולים האיטלקי בנצרת שם התאושש ושב להכרתו.

 

בשעה 15:46 גבר בן 61 התמוטט בקאנטרי ברמת השרון, בהדרכת מוקד 101 של מד״א אזרחים הפעילו את הדפיברילטור שהוצב בסמוך למקום ונתנו שוק חשמלי שהחזיר את המטופל לחיים ולאחר המשך הטיפול הרפואי ע"י צוות מד"א הוא פונה לבית חולים מאיר כשהוא בהכרה במצב יציב.


 

בשעה 16:04 גבר בשנות ה-70 לחייו התמוטט לפתע בביתו בחולון. חובש מד״א שהגיע למקום השתמש במפעם ונתן שוק חשמלי שהחזיר אותו לחיים. לאחר המשך טיפול רפואי הוא פונה ע״י צוותי מד״א לבי״ח וולפסון כשהוא בהכרה מלאה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: