תגובות

מטריד: שוטר תועד מאיים על קטינה שהוא ישבור לה את היד

במהלך הריסת המצפה שהוקם לזכר רנה שנרב הי"ד סמוך למעלה לבונה, תועד שוטר מאיים על קטינה כי הוא ישבור את ידה. עו"ד נתי רום מארגון חוננו "צריך לעשות סוף ליד הקשה של התחנות השונות במחוז ש"י כנגד קטינים ומתיישבים, שאין לה אח ורע כלפי מגזרים אחרים".

קרדיט: ארגון חוננו.

פינוי הפרגולה סמוך מעלה לבונה: 10 עצורים במקום – חשש לשבר בידה של קטינה כבת 14

אירוע הפינוי של התצפית לזכרה של רנה שנרב הי"ד ממשיך לעורר סערה. בתיעוד שצולם בזמן הפינוי ניתן לראות שוטר מאיים על קטינה כי אם היא לא תזוז מהמקום, הוא ישבור את ידה. התיעוד המטריד מחזק את טענות התושבים שהיו במקום, כי הופעלה נגדם אלימות קשה מאוד במהלך פינוי התצפית והריסת המקום. נזכיר כי במהלך הפינוי קטינה בת 14 נחבלה קשות בידה, כתוצאה מאלימות שוטרי יס"מ ומג"ב. כוחות רפואה שהגיעו למקום נחסמו על ידי השוטרים אשר לא אפשרו להם להגיש טיפול רפואי לנערה ולשאר הפצועים במקום.


שתי הקטינות שנעצרו, נאזקו למעלה מ- 4 שעות מאחורי הגב בניגוד לחוק ותוך כאבים עזים שנגרמו להן בשל האיזוק הבלתי חוקי. הן עוכבו בתחנה עד 22:30 בלילה, ולא אושר להם לשוחח עם עורך דין במשך שעות ארוכות. עו"ד נתי רום מטעם אשר מייצג את הקטינות מטעם ארגון חוננו, מסר כי בכוונתו להגיש תלונה כנגד השוטרים למח"ש בגין שימוש באיזוק שלא כחוק, והפעלת כוח בלתי מידתית. ואף תביעות אזרחיות כנגד השוטרים האלימים.

לדברי עו"ד רום, כוחות המשטרה התנהלו באירוע בצורה אלימה וקשה "מדובר על פינוי של פרגולה קטנה שתוכנן מראש. במהלך הפינוי נעצרו שתי קטינות בגין העלבת שוטר, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, ותקיפת שוטר. אך מדהים לראות איך במעצר שכלל צוותים של לוחמי יס"מ ומג"ב שממגונים מכף רגל ועד ראש, ומתרחשת אלימות כזאת נגד קטינות, דווקא הנערות הן אלו שנגדם יש אישום על תקיפת שוטרים. הקטינות נאזקו כאשר ידיהם מאחורי הגב למשך שעות אורכות, דבר שאסור על פי חוק, ובנוסף לא ניתן להם להתייעץ עם עורך דין, והן קיבלו הרחקה של 15 יום מהמקום".

"בסרטון ניתן לראות בבירור כיצד מי שתוקף ומאיים אלו אנשי כוחות הביטחון שמאיימים שישברו להן את היד, ואנו נגיש על כך תלונה למח"ש בהקדם. צריך לעשות סוף ליד הקשה של התחנות השונות במחוז ש"י כנגד קטינים ומתיישבים, שאין לה אח ורע כלפי מגזרים אחרים. את הנחישות הזאת יש לשמור כלפיי עבריינים של ממש, ומחבלים שמולם ישנה רפיסות, ולא כלפיי נערות קטינות", מסר עו"ד רום.

הפינוי האלים התרחש יומיים לאחר הקמת נקודת תצפית ופרגולה סמוך ליישוב מעלה לבונה על שמה של רינה שנרב הי"ד, כוחות יס"מ, מג"ב ומינהל אזרחי פינו את המקום, ועל פי דיווחים בצורה אלימה ובאמצעות הפעלת כוח רב.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: