תגובות

תעלומה: מה גרם למותם של היעלים במצפה רמון? • צפו

אמש נמצאו ארבעה יעלים, 3 מתוכם מתים ואחד במצב קשה ברחוב עין עקב במצפה רמון. בסריקות בשטח נמצא מזון לחתולים מפוזר על הקרקע אך לא נמצאו ממצאים המעידים על הרעלה בשלב זה.

היעל שהועברה במצב קשה לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי בניסיון להציל אותה מתה לאחר מספר שעות. הבוקר יימשכו הסריקות.


ידידיה שמואל פקח רשות הטבע והגנים: "אמש קיבלנו דיווח מתושבי מצפה רמון בקבוצת וואצאפ ׳מצפאים שומרים על יעלים׳ על 3 יעלים מתים ( 2 זכרים ונקבה) ויעל נוסף שנמצא במצב קשה ברחוב עין עקב במצפה רמון. בוצעו סריקות באיזור על ידי פקחי רשות הטבע והגנים בסיוע כלב הרחה בסיוע תושבי האיזור במקום. בשלב זה לא נמצאו ממצאים מחשידים להרעלה. נמשיך לחקור את נסיבות המוות. היעל שהועברה במצב קשה לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי בניסיון להציל אותה מתה לאחר מספר שעות. הבוקר יימשכו הסריקות.״

רוני קינג, וטרינר רשות הטבע והגנים: "היעלים נלקחו למעבדה לנתיחה במכון הווטרינרי בבית דגן לבדיקת נסיבות המוות. בין היתר נבדקים ממצא לרעלים, מחלות שיכולות לגרום לתמותה. ההערכה בשלב זה היא כי מדובר בהרעלה ממקור לא ידוע ואנו מקווים שנוכל לאתר את הגורם. המטרה באיתור הרעל בשטח הנה לעצור את החשיפה לגורם ולמנוע המשך תמותה של חיות בר באזור".

קרדיט צילום ידידיה שמואל רשות הטבע והגניםאין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: