תגובות

צלל לתוך שטח צבאי סגור ועוכב לתחנת המשטרה

כוחות משטרת אילת עיכבו צוללן שצלל בניגוד לחוק בשטח הסמוך לקצא"א המוגדר כשטח צבאי סגור.

אתמול, 7.6.22, התקבל דיווח ביחידת השיטור הימי באילת, אודות צוללן הצולל לבדו ובניגוד לחוק בשטחה הימי של קצא"א.


קצא"א נחשב למתקן אסטרטגי ראשון במעלה בשל מרכזיותו במשק האנרגיה הישראלי והיותו מאגר דלק לשעת חירום על כן שטחו מוגדר כשטח צבאי סגור, שכניסתו אליו ללא היתר אסורה כל זאת על פי תקנות 69(א) ו- 125לתקנות ההגנה (שעה חרום) 1945, וצו סגירת שטחים בים והכרזה על אזורי סכנה בים (מס' 100) שמתחדש מעת לעת ונחתם ע"י מפקד חיל הים. כל פעילות ימית בשטח זה שלא ניתן לה היתר מיוחד, אסורה בהחלט ומהווה סכנה ממשית לשלומם וביטחונם של השוהים בו, וזאת בשל תוואי השטח הימי.

עם קבלת הדיווח, הוזעקו השוטרים הימיים למקום והבחינו בצוללן טרם יציאתו מהמים והזעיקו למקום צוות לוחמי מג״ב שאיתרו את החשוד (תושב אילת, בשנות השישים לחייו)כשברשותו ציוד צלילה, סקוטר ימי ומצלמה, תפסו את הציוד ועיכבו אותו לתחנת המשטרה בחשד לעבירת כניסה לתחום שטח ימי שהוכרז כשטח ים סגור, שהכניסה והשהיה בו אסורים.

מתחקור ראשוני שנערך במקום, ציין החשוד בפני השוטרים כי צלל בעקבות בעל חיים ימי ועסק בצילומו על כן הגיע למקום על אף שהוא מודע לכך שהכניסה אליו אסורה.

רס"מ רועי יהוד, סגן מפקד יחידת שיטור ימי אילת, אמר: "השטח הימי סביב נמל קצא"א מוגדר כשטח סגור האוסר על כניסה ו/שהייה ו/חצייה ו/שיט אליו ומחוצה לו, בהתאם לצו סגירת שטחים בים (צו 100) החתום ע"י מפקד חיל הים. השטח מתוחם ומסומן בסימנים שאינם משתמעים לשתי פנים. מעבר לכך שזוהי עבירה, כל הנכנס לשטח זה נוהג בחוסר אחריות וזאת בשל הימצאותם של גדרות תיל וחסמים הנמצאים מתחת לפני המים בשטח זה, שההסתבכות בהם מהווה סכנה לחייו. מקרה זה עלול היה להסתיים באסון ובנס נגמר באופן זה."תמונת ציודו של הצוללן כפי שנתפס ע"י השוטרים בעת עיכובו. קרדיט: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: