תגובות

בושה: ערבים תקפו קבוצת יהודים בלוד – המשטרה עצרה את המדריך בביתו לפנות בוקר • צפו

בושה: ערבים תקפו קבוצת יהודים בלוד – המשטרה עוצרת את המדריך בביתו לפנות בוקר. עו"ד עדי קידר מחוננו "המשטרה לא למדה לקח – ממשיכה לרדוף את הקורבנות ולא את הפורעים". צפו במעצר:

קרדיט: אודיה פורייס.

קבוצת תלמידים יהודים ממוסד חינוכי בדרום הארץ, אשר ערכו סיור אתמול (ג') בשכונת רמת אשכול בלוד הותקפה בצורה קשה בידי פורעים ערבים, הקבוצה נאלצה לברוח ולהסתתר בבית כנסת סמוך. כוחות משטרה שהגיעו למקום חילצו את חברי הקבוצה מהעיר. המשטרה לא עצרה אף אחד מהפורעים.

לפנות בוקר פשטה המשטרה על בתיהם של רב התלמידים בדרום הארץ, ועל בית מדריך הקבוצה בלוד. הרב ששוהה עם התלמידים בטיול, ולא היה בביתו תיאם חקירה להיום בתחנת לוד. המדריך נאזק בביתו לעיני אשתו ונלקח לחקירה בתחנת לוד, לאחר החקירה שוחרר המדריך. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסייע לחברי הקבוצה.


עו"ד עדי קידר מארגון חוננו תקף את המעצר "תלמידי מוסד חינוכי אשר סיירו בעיר לוד הותקפו על ידי חבורת פורעים בני מיעוטים. המשטרה הגיעה למקום לאחר מעשה, היהודים פירטו בפניה את אשר קרה. ואולם באישון לילה נעצר אב לארבעה אדם נורמטיבי, מורה ומחנך, נעצר ונאזק לעיני אשתו, על לא כלום בכפו, וכמובן לאחר חקירת המשטרה הוא משוחרר בשעות הבוקר המוקדמות.

נראה כי המשטרה לא רק שלא למדה את הלקח אלא ממשיכה בקו ההגנה על בני המיעוטים, ממשיכה לרדוף את הקורבונות, ולא את הפורעים, זהו המשך גריעת המשילות ובטחון האזרחים", מסר קידר.

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: ״משהו רע מאוד עובר על משטרת ישראל. שוב ושוב הקורבנות היהודים הופכים לנאשמים כדי להשיג שקט מלאכותי שיתפוצץ לנו בפנים. שלא לדבר על אלימות, מעצרי שווא באישון ליל לעיניי המשפחה והילדים, וכבילה משפילה באזיקים בניגוד לחוק.״

ממשטרת ישראל נמסר: "שוטרי תחנת לוד טיפלו אמש באירוע קטטה רבת משתתפים בעיר לוד, במסגרתה נורו זיקוקים, רוסס גז פלפל והושלכו אבנים, מהם נפגע בראשו עפ"י גורמי רפואה קטין כבן 11 תושב המקום.

בתוך כך, המשטרה עצרה הלילה בתום בחינת אמצעי תיעוד, עדויות וממצאים נוספים, שלושה חשודים במעורבות באירוע, כאשר אחד שוחרר בתום חקירתו בתנאים מגבילים
ושניים נוספים יובאו הבוקר לבימ"ש בבקשה להאריך את מעצרם בהתאם לצורכי החקירה.


מדובר בפעילות נחושה למניעת פגיעה בנפש וניהול חקירה מואצת במטרה להגיע לחקר האמת, כאשר כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי בעיר יטופל במלוא העוצמה, למען שלום הציבור ובטחונו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: