תגובות

פינוי הפרגולה סמוך מעלה לבונה: 10 עצורים במקום – חשש לשבר בידה של קטינה כבת 14 • צפו

במהלך פינוי של פרגולה על שמה של רינה שנרב הי"ד, סמוך ליישוב מעלה לבונה, נעצרו 10 בני אדם, בניהם קטינים וקטינות. עו"ד נתי רום מחוננו "אירוע קשה של אלימות שאינה מתקבלת על הדעת – שערוריה ואטימות ממדרגה ראשונה".

יומיים לאחר הקמת נקודת תצפית ופרגולה סמוך ליישוב מעלה לבונה על שמה של רינה שנרב הי"ד, מפניים כעת כוחות מג"ב ומינהל אזרחי את המקום. אזרחים מדווחים מהמקום על פינוי אלים ועל אלימות שוטרים קשה במקום.

במהלך הפינוי נאזקה קטינה בידי השוטרים בצורה קשה, וקיים חשש ממשי לשבר בידה. חובשים שהגיעו למקום לא הורשו לטפל בפצועים, והם הורחקו מהמקום בידי הכוחות.


עו"ד נתי רום מסייע לעצורים בתחנת המשטרה מטעם ארגון חוננו "מדובר באירוע קשה של אלימות שאינה מתקבלת על הדעת כנגד קטינים. לא ייתכן שנמנע טיפול רפואי מילדה בת 14 שזועקת מכאבים בידה. זו שערורייה ואטימות ממדרגה ראשונה", מסר עו"ד רום.

ראש מועצת בנימין על ההרס כעת ליד מעלה לבונה: "הממשלה שלחה את כוחות הבטחון להרוס פרגולה מעץ במקום עליו אין מחלוקת. מנגד, הערבים באזור הזה בונים בניינים וסוללים כבישים בלתי חוקיים כחלק מתכנית ההשתלטות שלהם וממשלת ישראל לא נוקפת אצבע ומאפשרת לזה לקרות. לתכנית ההשתלטות הערבית על שטחי יו"ש שלושה שותפים מרכזיים: הרשות הפלסטינית, האיחוד האירופי וממשלת בנט. אכיפה נגד יהודים בלבד היא מעוותת ובלתי מוסרית. נעשה הכל כדי שהפרגולה תחזור לעמוד והממשלה תתפרק ותחלוף."

(צלום: מעלה לבונה).

מעמותת "קול רנה" נמסר: "עמותת "קול רנה", שהוקמה לזכרה של הנערה רנה שנרב הי"ד, תמשיך את צוואתה הלא כתובה של רנה לטייל בכל רחבי הארץ, ותמשיך לבנות ולהקים מצפים, מעיינות ופינות חמד בכל רחבי הארץ לרווחת המטיילים."

מנכ"ל העמותה מתניה שנרב מסר: "בימים אלו נבנים עוד שלושה מצפים ברחבי הארץ והם יצטרפו ללמעלה מעשרים מצפים, מעיינות ופינות חמד מדהימות שהקימה העמותה בצפון, בדרום ובכל חלקי הארץ. אנו עסוקים בבניין וממשיכים בדרכה המיוחדת של רנה באהבת הארץ ובחיבור אליה דרך הרגליים"


עמותת "קול רנה" הוקמה לזכרה של הנערה רנה שנרב, שנרצחה בפיגוע בדרכה למעיין בטיול משפחתי, ומפעילה עשרות מיזמי חסד ואהבת הארץ.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: