תגובות

אירוע תקיפה על רקע לאומני במהלך צעדת דגלים בשומרון

תושב השומרון הותקף בפניו על ידי ערבי במהלך צעדת דגלים סמוך ליישוב אבני חפץ. כוחות צה"ל שהיו במקום השתלטו על הערבי ועצרו אותו. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמייצג את הפצוע פנה למשטרת שומרון בבקשה למצות את הדין עם התוקף ולהשאירו במעצר.

קרדיט: באדיבות המצלם.

תקיפה חמורה בשומרון: צ', תושב אחד היישובים בשומרון, הותקף בצורה קשה בזמן צעדת דגלים שנערכה בין הישובים אבני חפץ ועינב. ערבי שהיה במקום, רץ לפתע לכיוונו של צ' כאשר בידו סלע גדול והטיח אותו בפניו. מעוצמת הפגיעה צ' התעלף במקום, ופונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. כוח צה"ל שהיה במקום עצר את התוקף. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמייצג את צ' פנה למשטרת שומרון בבקשה להשאיר את התוקף במעצר עד להגשת כתב אישום חמור.

במכתב שנשלח למשטרה הובהרו פרטי המקרה "בעת צעדת דגלים מהיישוב אבני חפץ לישוב עינב ביום ירושלים, הותקף מרשי באלימות קשה ביותר בידי פורע בין מיעוטים. מרשי השתתף בצעדה מתואמת ומאושרת על ידי כלל הגורמים, אשר עברה בדרך עפר -ציר הבארות ,כאשר מתוך רכב נהוג בידי בין מיעוטים, שהתעכב בשביל בשל הצעדה, יצא הפורע מרכבו והחל לקלל את הצועדים ואת העם היהודי בשמות גנאי".


לפי המתואר במכתב "באותה עת, עמד מרשי ליד רכבו של הפורע. כאשר לפתע רץ הפורע כשאוחז אבן בידו והכה את מרשי בעוצמה בפניו. מרשי נפצע בפיו, נפל ואיבד את הכרתו לזמן קצר. כשמרשי התעורר הוא ראה את החיילים אשר אבטחו את האירוע אוזקים את הפורע. מרשי פונה לטיפול בביה"ח מאיר וסובל עתה מחתך עמוק מאוד בשפתיו, סחרחורות וכאבי ראש", תיאר עו"ד בלייכר את נזקי הפגיעה.

לדבריו, מבדיקה במערכת לנפגעי עבירה, עלה החשש כי התוקף שוחרר "בבדיקה במערכת נפגעי עבירה לא מופיע שהפורע עצור, מה שמעלה את החשש שהמחבל שוחרר. מדובר בפורע מסוכן אשר התגרה בצועדים, נקט באלימות מסוכנת כנגד מרשי, בעזות מצח וללא מורא".

עו"ד בלייכר ביקש בסיום מכתבו הבהרות בקשר למחבל "ככל שהמחבל עדיין עצור אבקש לעוצרו עד תום ההליכים. ככל שהמחבל שוחרר ממעצר, אבקש להאיץ את הליכי החקירה והגשת כתב אישום נגדו בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה ולהותיר את המחבל בהקדם מאחורי סורג ובריח", ביקש במכתבו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: