תגובות

מסתמן: יוטלו סנקציות על זועבי וגנאים – סילמן תודח מראשות ועדת הבריאות

מסתמן כי יוטלו סנקציות על זועבי וגנאים, סילמן תודח מראשות ועדת הבריאות.לאחר שהצביעו אמש בניגוד לעמדת הקואליציה, והביאו לנפילתן של חוק תקנות יו"ש ומינויו של כהנא לשר, ראשי הקואליציה מנסים לעצור את הסחף מלהביך את היוזמות הקואליציוניות פעם אחרי פעם. וינקטו בסנקציות על חברי הכנסת זועבי וגנאים שהצביעו נגד חוק יו"ש, כמו"כ סילמן תודח מוועדת הבריאות ותיבחן בהמשך האפשרות להכריז עליה כפורשת.

לאחר שאמש ספגה הקואליציה שניי הפסדים במליאה, מתכננים בקואליציה לעבור לשלב המעשי ולהתחיל להטיל סנקציות על חברי הכנסת שהצביעו בניגד לעמדת הקואליציה והביאו להפלת חוק יו"ש ומינויו של כהנא לשר..

חלק מראשי הקואליציה סבורים כי צריך לגבש בימים הקרובים שורת סנקציות נגד חברי הכנסת רינוואי זועבי ומאזן גנאים שהצביעו אמש נגד תקנות יו״ש והביאו להפלתן כמו כן, צעד נוסף שנשקל בקואליציה הוא לבלום חקיקה ויוזמות מטעמם בתקופה הקרובה. במקביל, בקואליציה מפעילים לחצים על יו"ר מרצ ניצן הורביץ ויו"ר רע"מ מנסור עבאס לדרוש את התפטרותם של השניים על מנת לאפשר לבאים בתור ברשימה להיכנס לכנסת.


לאחר שחברת הכנסת עידית סילמן הפורשת מהקואליציה הצביעה הלילה נגד מנויו מחדש של סגן השר מתן כהנא לתפקיד שר הדתות במפלגת ימינה מתכוונים להדיחה בקרוב מראשות ועדת הבריאות של הכנסת, תפקיד שבו היא מכהנת עוד מימיה בקואליציה.

כמו"כ בהמשך הדרך בהתאם להצבעות נוספות שלה במליאה, ייבחן גם המהלך להכריז עליה כפורשת, למרות שחלק מחברי ימינה מתנגדים למהלך וסבורים כי יש בכך יותר נזק מתועלת. "יהיו השלכות לצעדיה של סילמן אבל אנחנו לא נגיב מהבטן. נקח רגע לעבור את אירועי הלילה, ונקבל החלטה כך אמרו גורמים בימינה.


(צילום: דוברות הכנסת – לע"מ)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: