תגובות

נהג כשרישיונו פסול, ניסה להימלט מהשוטרים, נעצר – ושוחרר ע"י ביהמ"ש • צפו בתיעוד המרדף

במסגרת המאבק של משטרת ישראל בעבירות תנועה מסכנות חיים, נעצר נהג לאחר שניסה להימלט מהשוטרים בידיעה שהוא נוהג כשרישיונו פסול. על אף כתב האישום והבקשה למעצר עד תום ההליכים נגדו שהגישה חטיבת התביעות של המשטרה, בית המשפט החליט לשחררו. צפו בתיעוד המרדף:

סרטון המתעד את המרדף ורגעי התפיסה כפי שתועדו במצלמות הגוף של השוטרים. קרדיט: דוברות המשטרה.

בעת פעילות יזומה לאכיפת עבירות תנועה מסכנות חיים ברחבי העיר, הבחין השוטר רס"מ מואפק גאנם, בנהג רכב המוכר לו ממפגשים קודמים עימו במסגרת עבודתו כשוטר, וזכר כי רישיונו של הנהג נפסל לא מכבר. בעקבות כך כרז השוטר לנהג וסימן לו לעצור, אך הנהג סירב להישמע להוראות השוטר והמשיך בנסיעתו. כעבור מרחק קצר, כשהניידת נוסעת בעקבותיו, האט הנהג את רכבו, ירד ממנו, והתחיל לרוץ, כדי להימלט מהשוטר, שהמשיך לדרוש ממנו לעצור כשהוא מציין שהוא מכיר אותו ואת פרטיו ואין סיבה שיימלט, כל זאת מתוך כוונה למנוע מהשוטר את תפיסתו מתוך ידיעה כי הוא נוהג כשרישיונו פסול.

רס"מ מואפק גאנם: "כרזתי לחשוד אותתי לו לעצור ולמרות זאת הוא המשיך בנסיעתו כשהוא מתעלם ממני, בשלב מסוים הוא עצר את הרכב שלו, ירד ממנו והתחיל לרוץ, למרות שהוא יודע שאני מכיר אותו ואת הפרטים המזהים שלו וכי בעבר כבר נפגשנו באירועים אחרים…"


השוטר הזעיק כוחות נוספים של משטרת אילת למקום האירוע, ותוך דקות ספורות, בתום מרדף קצר הנהג נתפס. (ראו סרטון המתעד את המרדף ורגעי התפיסה כפי שתועדו במצלמות הגוף של השוטרים).

הנהג נעצר, והובא לחקירה במהלכה עלה כי בחודש אפריל בית משפט השלום לתעבורה באילת, פסל את רישיונו של החשוד למשך 9 חודשים, ורישיונו הופקד במזכירות בית המשפט עוד באותו היום. באותו המעמד חייב בית המשפט את החשוד בהתחייבות בסך 3000 ₪ להימנע מעבירות ממשפחת השכרות ונהיגה בזמן פסילה. עוד עלה כי החשוד ביצע בעברו עבירות תעבורה רבות ועל אף הפסילה והתחייבותו בבית המשפט ממשיך לנהוג ללא פחד או רתיעה מרשויות המשפט.

בתום החקירה, החשוד (יליד 1995, תושב אילת) נעצר. מעצרו הוארך ע"י בימ"ש השלום באילת, עד אשר הגישה חטיבת התביעות של משטרת ישראל, שלוחת אילת, כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

פקד עו"ד דרור אקלר, תובע פלילי: "במסגרת כתב האישום שהוגש כנגד הנאשם הוגשה בקשה לפסול את רישיונו ולעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, שכן רק לפני זמן קצר נפסל רישיונו ע"י בימ"ש ולמרות זאת הוא המשיך לנהוג. בעברו עבירות תעבורה רבות, המסכנות חיים והכוללות בין היתר: נהיגה בחוסר זהירות, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה תחת השפעת סמים. מי שבורח משוטר כשהוא נוהג בפסילה ונוטש את הרכב שלו, יש לעצרו ולא להסתפק בחלופת מעצר".

על האף האמור, בדיון שנערך בבית משפט השלום, לא קיבל בית המשפט את עמדת התובע הפלילי והסתפק בחלופת מעצר, והנאשם שוחרר למעצר בית עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: