תגובות

מבוכה נוספת לקואליציה: ההצבעה על מינוי כהנא לשר הדתות נפלה

לראשונה חברת הכנסת עידית סילמן הופיעה במליאה והצביעה יחד עם האופוזיציה. ומשכך ההצעה לא עברה והסתיימה בתיקו של 55 תומכים מול 55 מתנגדים. כהנא: "זה נהיה מאתגר להחזיק את הקואליציה אבל אני מאמין בה" על סילמן. הוכיחה היום במעשיה שאינה רואה עצמה כחלק מסיעת ימינה מניח שיהיו לכך השלכות.

לאחר הפלת חוק יו"ש, מליאת הכנסת לא הצליחה להעביר הלילה את המינוי של חבר הכנסת מתן כהנא לשר הדתות, בתוצאה של 55 תומכים מול 55 מתנגדים. חברת הכנסת עידית סילמן הצביעה נגד ההחלטה, יחד עם האופוזיציה. דקות לפני הדיון, הפכה ההצבעה להצבעת אמון בממשלה לפי בקשתו של ראש הממשלה נפתלי בנט.

לאחר ההפסד בהצבעה, כהנא אמר כי למרות הכישלון של הממשלה להעביר שני חוקים שהיו חשובים בעיניה, זו תחזיק לדעתו זמן רב. "אני לא העניין כאן, אלא יציבות הממשלה, זה הדבר שבו אנחנו מתעסקים. זה נהייה מאתגר להחזיק את הקואליציה, אבל אני מאמין בה ובממשלה הזו", אמר כהנא . "סגן שר או שר זה פחות קריטי, עם הסמכויות שיש לי אני יכול להמשיך בדברים החשובים שנשארו במשרד. כעת אני מתכוון לפעול בכל כוחי ליציבות הממשלה כדי שנמשיך לעשות דברים למען עם ישראל".


על התנגדותה של סילמן למינויו לתפקיד שר אמר "סילמן היום הוכיחה במעשיה שאינה רואה עצמה כחלק מסיעת ימינה ואני מניח שיהיו לזה השלכות בהמשך".

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו צייץ: "סילמן, את אלופה. גם ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) הביעה תמיכה בנפילת הצעת החוק, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "הממשלה הושפלה במליאה בזכות עידית סילמן היקרה, שהבינה את גודל השעה על הזהות היהודית במדינה ובחרה להקריב את עצמה למען עם ישראל. שאפו לך. ממשלת הנוכלים, תתחילו לארוז.

במהלך הדיון, עלה לנאום ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), שפתח במתקפה חסרת תקדים כנגד כהנא. "כהנא, אתה הרסת את כל מה שקשור במשרד הדתות, את הרבנים והדיינים, את בתי הדין ואת העובדים שלך, כבר בשבוע הראשון נאלצת להתנצל בפניהם לאחר שפגעת בהם והאשמת אותם כי הם לא ישרים", אמר.

עוד טען ח"כ מקלב: "הבאת כאן לועדה יחד עם ליברמן שאתה עובד לרשותו את רפורמת הכשרות, יחרט בזכרוני הישיבה הראשונה בה יו"ר ועדת שירותי הדת מצהירה כי היא לא מאמינה בכשרות. אתה כולך מתן בסתר, בניגוד עניינים לצוהר, שעוד יתברר בעתיד כמה הם מרווחים מהרפורמות שלך. כל הרפורמה בגירות, אמרת יש בעיה חברתית עם העולים ואתה פותר את הבעיה עם מתן חותמת גיור בצורה סיטונאית. אתה בא לבקש מאיתנו את האימון? – כל המינוי שלך בשקר יסודו".


(צילום: דני שם טוב – דוברות הכנסת).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: