טרגדיה בירושלים: ילד בן 3 נדרס למוות סמוך לשוק מחנה יהודה – בת 10 נפצעה קשה בביתר עילית

ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק הגיע הבוקר תוך מאמצי החייאה פעוט בן 3 לאחר שנפגע מרכב בתאונת דרכים סמוך לשוק מחנה יהודה בירושלים. צוות רב תחומי נאבק על חייו בטיפול מציל חיים בחדר טראומה משם הועבר לחדר ניתוח לשני ניתוחי חירום. למרבה הצער למרות הטיפול האינטנסיבי במשך מספר שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו ביחידה לטיפול נמרץ ילדים של בית החולים.

ממד"א נמסר כי בשעה 06:53 התקבל דיווח על פעוט שנפגע ממונית, ברחוב הרב שמואל ברוך בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שערי צדק, פעוט כבן 3 במצב קשה מאוד. למרבה הצער שם נקבע מותו.


מאוחר יותר, בשעה 12:32 התקבל דיווח על הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב דרכי אי"ש בביתר עילית. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח הדסה עין כרם ילדה בת 10 במצב קשה עם חבלת ראש.

פאראמדיק מד"א אבישי קאפח סיפר על תאונה בירושלים: "ראינו על האי תנועה, פעוט כבן 3 מחוסר הכרה , הוא סבל מחבלה רב מערכתית והיה מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק, מייד העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופיניני אותו תוך טיפול רפואי ופעולות החייאה, נלחמנו על חייו עד שחזר דופק והגענו לבית החולים כשמצבו קשה מאוד."

ד"ר אריה יפה רופא מתנדב באיחוד הצלה מסר: "מדובר בילד שנפצע אנושות כתוצאה מפגיעת מונית. בסיוע פרמדיק מצוות ניידת טיפול נמרץ ורופא נוסף של איחוד הצלה ד"ר אדם באלין ביצענו בו פעולות מצילות חיים בזירה לייצוב מצבו, ואף הצטרפנו לפינוי לבית החולים תוך המשך מתן המענה הרפואי. הילד הוכנס לחדר הניתוח בבית החולים שערי צדק כשבשלב זה מצבו מוגדר קשה".

פראמדיק מד"א ינאי לוי סיפר על התאונה בביתר: "הילדה שכבה על הכביש כשהיא בהכרה מעורפלת וסובלת מחבלת ראש. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני שכלל קיבועים ומתן תרופות ופינינו אותה לבית החולים כשמצבה קשה ויציב."

אלקנה ברויער חובש איחוד הצלה מסר: "בסיוע חובשים נוספים שהיו בסמיכות למקום הענקנו לה סיוע ראשוני בזירת התאונה".


יוסי הורביץ חובש נוסף של איחוד הצלה מסר: "לאחר הסיוע הראשוני שהענקנו לה היא פונתה למרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים כשבשלב זה מצבה מוגדר קשה".


(צילום מביתר עילית: דוברות איחוד הצלה).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: