תגובות

המצעד בירושלים: גל מעצרים ועיכובי שווא ברחבי העיר

למרות הקשיים שהציבה המשטרה: למעלה מ-100 פעילי אירגון להב"ה הפגינו מול מצעד הגאווה בירושלים. המפגינים נשאו שלטים עם הכיתוב: "ירושלים היא לא סדום", "אבא ואבא זה לא משפחה" ו"די לטרור הלהט"בי".

למוקד המשפטי של ארגון חוננו, דווח עד כה על מעל 24 מעוכבים ועצורים ברחבי ירושלים, כולם נעצרו ללא שביצעו כל עבירה, חלקם נעצרו אך ורק בשל זהותם הדתית חרדית.


במחסום חיזמה בכניסה לירושלים הציבה המשטרה בלשים אשר עיכבו בעלי חזות דתית וחרדית שנכנסו לעיר, ללא כל חשד. כל העצורים והמעוכבים נלקחו לתחנות המשטרה השונות בירושלים שם הם נחקרים כעת.

עו"ד דניאל שימשילשווילי הגיש מטעם ארגון חוננו בקשה לבימ"ש השלום בירושלים שם דרש לשחרר את כל העצורים לאלתר: "אנחנו כאן בבית משפט השלום בירושלים באנו להגיש בקשה דחופה לכבוד השופט שיורה להגיד לימר לירושלים ולתחנות אחרות במשטרה לשחרר לאלתר אנשים שנעצרו רק בשל חזותם בלי שום עבירה פלילית. מצעד הגאווה ברקע ולכן המשטרה מבצעת מעצרים סיטונאים כעת בתחנות המשטרה עלו עוול בכפם אנחנו נגיש עכשיו בקשה דחופה לבית המשפט לקיום דיון בהול ומשם אני רץ לתחנת המשטרה כדי לייעץ בשליחות ארגון חוננו לעצורים ולהביא לשחרורם המהיר לאלתר וללא כל תנאי", מסר עו"ד שימשילשווילי מבימ"ש.

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין מסר בתגובה: "למרות המעצרים הבלתי חוקיים והתנכלויות המשטרה, הגיעו להפגין למעלה מ-100 מפגינים כדי לזעוק: ״ירושלים היא לא סדום״.

גופשטיין הוסיף: "עם זאת מנחמת אותנו העובדה שהמצעד שהתקיים היום הוא מהקטנים ביותר בשנים האחרונות. מדובר בקומץ שמשתלט על השיח ועורף את הראש למי שלא מסכים עם הא'נדה המטורפת שלהם. להט"ביסטאן.


(בתמונה: שני מעוכבים ליד המצעד. קרדיט: איתמר כרמון חדשות כל העולם)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: