ללא מילים: כוחות צה"ל הרסו והחרימו הלילה את האנדרטה לזכר יהודה דימנטמן הי"ד

במהלך הלילה הרסו והחרימו כוחות צה"ל את האנדרטה לזכרו של יהודה דימנטמן הי"ד שנחנכה אתמול במקום הרצח סמוך לחומש. אתיה דימנטמן "אם אנדרטה לנרצח לא לגיטימית – אז מוחמד מקבל היום כח ומוטיבציה לקחת סכין ולנסוע לתל אביב"

כוחות צה"ל הרסו והחרימו במהלך הלילה את האנדרטה לזכרו של יהודה דימנטמן הי"ד אשר נחנכה אתמול במקום הרצח סמוך ליישוב חומש. האנדרטה נחנכה אתמול בטקס מרגש בהשתתפות רבני הישיבה ובני משפחת דימנטמן.

בתגובה להרס ולהחרמה אומרת הבוקר אלמנתו של יהודה אתיה דימנטמן כי "לפני כחצי שנה הערבים הרשעים גדע את חייו של יהודה בצומת יהודה. היום, עוד לפני שהתייבש הדיו מהאנדרטה שהקמנו אתמול לזכרו של יהודה צבא ההגנה לישראל גדע גם אותה.
200 הריסות בתי מחבלים (סליחה, קומות מחבלים) לא יעזרו אחרי פעולה מתרפסת כזאת. אם היהודים בעצמם אומרים שחומש לא שלהם, ושאפילו אנדרטה לנרצח לא לגיטימית בעיניהם, אז מוחמד מקבל היום כח ומוטיבציה לקחת סכין ולנסוע לתל אביב.


גנץ ביקר הבוקר בהודו באנדרטה לזכר החייל ההודי שמסמלת את מורשת הבטחון של הודו. האם גנץ יבקר גם באנדרטה לזכר החייל היהודי שמסמלת את מורשת הבטחון של מדינת היהודים?", הוסיפה אתיה.

נזכיר, כי אתמול הקימו בית ישיבת חומש יחד עם משפחתו של יהודה דימנטמן הי"ש אנדרטה חדשה לזכרו. האנדרטה הוקמה במקום הרצח בסמוך ליישוב חומש ע"י תלמידי הישיבה, בצומת שמאז הרצח מכונה 'צומת יהודה'. האנדרטה שהוכנה ע"י ישיבת חומש, עוצבה צורת מגן דוד עטור בדגלי ישראל אליה מוצמד לוח זיכרון שהוכן לזכרו של דימנטמן הי"ד.

ישיבת חומש מסרה הבוקר "ממשלת ישראל ממשיכה לבזות את זכרו של יהודה. מאז הרצח הממשלה רודפת את חומש בצטרה אובססיבית. ההרס הלילה הוא פרס נוסף לרוצחים, מי בממשלה יתעורר וישים סוף לרדיפה?", שאלו בישיבה.

אתמול, ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן, בירך על הקמת האנדרטה לזכר תלמידו "התרגשות גדולה לעמוד פה ולהקים מצבה לזכרו של תלמידנו יהודה הי"ד. אנחנו זוכים להקים כאן אבן חזקה שאף אחד לא יעיז לפגוע במקום הקדוש הזה. הישיבה תמשיך לצמוח ולעלות, נמשיך להיות כאן ולהקים פה חיים יהודיים, וזה הזכר האמיתי לזכרו של יהודה, יש כאן בית מדרש של תורה, חיים של ישיבה ומשפחות שגרות כאן, וכל זה מכוחו הגדול של יהודה, ואת זה אנחנו נמשיך בעזרתו של עם ישראל שלעולם לא יוותר על המקום הזה. עם ישראל חי", אמר הרב אלישמע כהן בטקס חנוכת האנדרטה.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון גינה בחריפות את עקירת האנדרטה ואמר: "זהו טרוף מערכות. הרס האנדרטה מצטרף לרדיפה האובסיסיבית של הממשלה כנגד חלוצי חומש. הממשלה רודפת את הקורבנות ואת אנשי חומש, והפעם גם את בני משפחת דימנטמן היקרים. משפחת הנרצח בפיגוע. מעולם בתולדות ישראל לאחר רצח, הממשלה לא הרסה ופגעה דווקא במשפחת הנרצח ובמתיישבים. אי אפשר להסכים לדבר הזה, ממשלה שרודפת את חומש אין לה זכות קיום. זהו חציית קווים שלא ראינו בעבר. עם ישראל מתנער מהמעשה הלא ערכי הזה. חומש תבנה מחדש".המקום בו היתה האנדרטה. קרדיט: חומש.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: