תגובות

טירוף בירושלים: צעיר יהודי הותקף שלוש פעמים בדרכו לכותל

צעיר יהודי תושב ירושלים הותקף לא פחות מ- 3 פעמים בזמן שצעד לתפילה בכותל המערבי ביום שיש האחרון. ערבים הכו אותו, ירקו עליו, דחפו אותו והשפילו אותו. המותקף הגיש תלונות נגד חלק מהתוקפים, אולם אחת מהן נסגרה. ארגון חוננו יפנה למשטרה בנוגע למסע התקיפות ולתלונות שהוגשו.

תוך שעה: צעיר יהודי שעשה דרכו לכותל הותקף 3 פעמים בידי ערבים. ח', יהודי תושב ירושלים, היה בדרכו לכותל המערבי לתפילה ביום שישי האחרון. במהלך צעידתו לכותל דרך שער שכם, הותקף לא פחות מ-3 פעמים על ידי בני מיעוטים. בחלק מהמקרים לא עצרו השוטרים את התוקפים, וכאשר כן עצרו – שוחררו העצורים. ח' הגיש תלונות נגד התוקפים, אולם אחת מהן כבר נסגרה.

בפנייתו לארגון חוננו תיאר ח' את שעבר עליו "בשעה 12:45 ביום שישי האחרון, הלכתי משער שכם עם דגל ישראל לכיוון הכותל. שני ערבים ראו אותי עם הדגל ותקפו אותי בשער שכם תוך ניסיון לחטוף לי את הדגל ותוך כדי אחד מהם נותן לי מכות עם המקל של הדגל עצמו. השני נתן לי בעיטה. כוחות מג"ב שהיו שם באו ועצרו אותם, והם שוחררו באותו יום".


אלא שבעודו בדרכו לתחנת המשטרה בקישלה להגיש תלונה, הותקף בשנית "בדרך להגיש תלונה בקישלה, באזור השעה 13:10, באמצע רחוב השלשלת – ערבי שחלף בסמוך אלי ירק עלי. לאחר שלא פגע בי, נתן לי אגרוף או בעיטה ודחף אותי על דוכן. רצתי אחריו עד לכוח מג"ב שהיה בסמוך, אך הם לא עצרו אותו", קבל ח' על התנהלות המשטרה.

לאחר שחזר מהגשת התלונה והמשיך בדרכו לכותל, הותקף ח' בפעם השלישית "בחזרה מהקישלה לכותל באזור השעה 13:40, פגשתי מישהו שרצה שאראה לו את הדרך לכותל, והלכנו ביחד. הרחוב היה עמוס במתפללים ערבים. ובאמצע רחוב השלשלת, התגודדו עשרות ערבים מסביבי, צעקו, קיללו וזרקו עלינו מיץ גזר ולימונדה. בנוסף, ערבי ירק עלי ופגע בי בפרצוף, אחד נתן לי בעיטה ועוד אחד הצליף בי באיזה בד כבד. בסוף לקחו לנו את הדגל, שברו אותו וקרעו אותו".

התקיפה נמשכה עד לבוא השוטרים "שוטרים שהגיעו למקום פינו אותנו לרחוב ליד. הגשתי שוב תלונה על התקיפה השלישית, אך מהמשטרה נמסר לי שהתיק נסגר ואין אף עצור", סיים ח' את תיאור מקרי התקיפה.

בארגון חוננו שמלווה את הצעיר אמרו כי תישלח פנייה למשטרה בנוגע למסע התקיפות שעבר, וכי הם מצפים ממשטרת ישראל להשתמש בכלים הטכנולוגיים העמודים לרשותה והפרושים ברחבי העיר העתיקה על מנת לאתר את התוקפים ולהעמידם לדין בהקדם האפשרי.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: