סער מכחיש מגעים עם הליכוד, אך מעביר מסר מאיים לקואליציה

יו"ר תקווה חדשה שר המשפטים גדעון סער התייצב הערב לסבב רעיונות באולפני הטלוויזיה והכחיש כי הוא מנהל מגעים עם גורמים בליכוד להקמת ממשלה חלופית בכנסת הנוכחות. סער המשיך ואמר כי "אין ולא היה משא ומתן עם הליכוד". בהמשך הציב סער אלטימטום. לגבי המשך קיומה של הממשלה, ואמר כי המשך קיומה של הקואליציה תלוי בהעברת חוק יו"ש בשבוע הבא. כמו"כ נמנע מלהשיב האם יסכים לשבת בעתיד אם נתניהו".

שר המשפטים גדעון סער הכחיש כי אנשיו מנהלים משא ומתן עם הליכוד, במהלך ראיון שנתן הערב אמר סער: "לא אני ולא אלקין ניהלנו מגעים עם הליכוד. אני מאמין שצריך לעשות את המירב על מנת למנוע בחירות מיותרות. החלופה הכי פחות רעה היא המשך הכהונה של הממשלה הנוכחית .אבל אם היא מושלת, זו לא הישרדות".

סער, המשיך ואמר: "אני היחידי שלא שיחק על שני המגרשים. נתניהו הציע לי להיות ראשון ברוטציה וקיבלתי החלטה לטובת המדינה. אין מו"מ ולא היה. אמרתי שאין שבוע שלא מגיעים שליחים והצעות. יש אירוע שחיברו אותו בצורה צינית כדי לפגוע בתקווה חדשה וכדי לפי הערכתי להביא לכך שאולי יצליחו למצוא עריק אחר כי בתקווה חדשה אין עריקים ולא יהיו. ורצו להשתמש בפייק ניוז הזה כדי להביא מישהו אחר."


עם כל זאת, גדעון סער התחמק מלומר בצורה מפורשת כי לא ישב בממשלה אם נתניהו. גם במקרה שהחלופה היא בחירות. והמשיך באמירה שאמר מאז הבחירות.

בהמשך התייחס שר המשפטים למשבר בקואליציה סביב חוק יהודה ושומרון. "יש חברי כנסת בקואליציה שמבחינתם החלטות ממשלה זו אפילו לא המלצה, וכל שבוע הם פותחים מחדש את השאלה אם הם מוכנים להצביע בעד חוק כזה או אחר. זו תופעה בלתי נסבלת וזה מה שפוגע בממשלה. המאבק על החוק הוא המאבק על קיום הממשלה. מי שלא יהיה מוכן להצביע בעד החוק – מפרק את הממשלה. יש כאן נושא של תוהו ובוהו שעלול להיווצר בכל מדינת ישראל וביהודה ושומרון כתוצאה מאי העברת החוק."

לגבי המשך קיומה של הממשלה, אמר סער כי "ההצבעה על החוק בשבוע הבא תהיה מבחן לקואליציה סביב השאלה אם היא רוצה להמשיך להתקיים, או לא."

סער גם תקף את התנהגות האופוזיציה, ואמר כי היא "נוהגת באופן מופקר וחסר אחריות. אם הם חושבים שכתוצאה מזה שהם יפילו את החוק הזה יהיה להם רווח פוליטי הם טועים".

על התנגדות של רע"ם לחוק אמר: "כשרע"ם הצטרפה לקואליציה היא אמרה שהיא יכולה לתמוך בכל אותם הסדרים בסיסיים שקיימים מאז ומעולם, ולהתמקד בסוגיות האזרחיות. אם זה לא נכון – אז המשמעות היא שהממשלה אינה יכולה להעביר דברים יסודיים, ואת הדבר הזה אי אפשר לטאטא מתחת לשטיח".


סער המשיך ואמר כי הוא מחויב לממשלה הזו ומעל לזה לטובת המדינה: "אם אגיע למסקנה אחרת. אני אבוא בגלוי ואומר את זה". סער הוסיף ואמר כי "אני מקווה שכל 60 הח"כים בקואליציה יצביעו על החוק הזה. אם יש 60 שמחויבים, הכול אפשרי."


(צילום: דוברות הכנסת)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: