כתב אישום הוגש נגד נאדיר אחמד שניסה לרצוח שני שוטרי מג"ב בשער שכם

ביום 8.5.22, בשעה שאינה ידועה למאשימה, בביתו שבעבווין, נפת רמאללה, הצטייד המחבל בשתי סכינים, האחת באורך 23.5 ס"מ, מתקפלת, כשאורך להבהּ 10.5 מתקבע (להלן: הסכין), אותה נשא בכיס מכנסיו, והשניה, סכין מטבח, באורך 26.5 ס"מ כשאורך להבהּ 14.5 ס"מ, אותה שם בתיק גב ולתוכו הוסיף פרטי לבוש.

אותו היום, בשעת אחה"צ שאינה ידועה במדויק למאשימה, החל הנאשם, כשהוא נושא את תיק הגב והסכינים, כאמור, לעשות דרכו אל עבר שטח ישראל, לכיוון ירושלים.
לאחר שעבר את גדר ההפרדה באמצעות סולם וחבל, במיקום שאינו ידוע במדויק למאשימה סמוך לבית חנינא, ונכנס לשטח ישראל, בלא שיש בידו אישור שהיה בישראל, עלה המחבל על אוטובוס שהסיעו לתחנה קרובה לשער שכם בירושלים.המחבל עשה דרכו לשער שכם, ובשעה 19:15 או בסמוך לכך, הגיע ל'אמבטיה' של שער שכם והתיישב על המדרגות במקום משך זמן של כחצי שעה.באותו הזמן, שהו בעמדת משטרה הממוקמת במעלה המדרגות בשער שכם לוחמי מג"ב.


נוכח לבושו הארוך שלא תאם את תנאי מזג האויר, ישיבתו הממושכת במקום בגפו, והאופן בו נראה בוחן את השטח, התעורר חשדם של השוטרים והם היו עם המחבל בקשר עין רציף.


בשלב מסוים, נעמד המחבל והחל לעלות במדרגות לכיוון רח' סולטאן סולימאן כשהוא עובר סמוך לעמדה. בשלב זה החליטו השוטרים לקרוא לו ולעמוד על זהותו. הנאשם התקרב לשער העמדה, ובעודם בתוך העמדה קראו הלוחמים ושאלו אותו בערבית אם יש לו ת.ז. והמחבל ענה בגמגום שאין לו. המחבל אמר שהוא מבית חנינא, ומשנשאל בעברית אם הוא יודע את מס' תעודת הזהות שלו, לא הבין את השאלה, הציג בקבוק מים ריק שאחז בידו, אמר "מים, מים", גמגם וניסה להתחמק מהתשאול שעבר. משכך, ביקשו הלוחמים מהמחבל להיכנס לעמדה לטובת בידוק מעמיק יותר.
המחבל עלה במדרגות העמדה כשתיק הגב על גבו והסכין מוסתרת בכיס מכנסיו. ע.א הורה לחשוד להוריד את התיק ולהיכנס לעמדה כשידיו חשופות קדימה.אותה העת, גמלה בליבו של המחבל ההחלטה לדקור למוות מי מהשוטרים בעמדה באמצעות הסכין, לשיטתו, למען פלסטין ומסגד אלאקצא ומתוך מניע לאומני ואידיאולוגי.בשלב זה, הוריד המחבל את התיק מעל גבו, התקדם מספר צעדים אל תוך העמדה, שלף במהירות את הסכין ביד ימין, הניף אותה גבוה לעבר ראשו של אחד הלוחמים וניסה לדוקרו מתוך כוונה להמיתו.באותו הרגע, הבין אחד הלוחמים שמדובר במפגע המבקש לפגוע בהם, ובעוד הנאשם אוחז בסכין בידו הימנית, זינק אחד הלוחמים לעבר הנאשם ולפת את צווארו. הנאשם הניף את ידו האוחזת בסכין וניסה לפגוע בפניו של אחד הלוחמים, השניים התקוטטו ותוך כדי מאבק נפלו על רצפת העמדה. תוך שכך, הצליח המחבל לדקור את הלוחם את בעוצמה בצווארו דקירה עמוקה, כאשר במהלך המאבק ביניהם הלוחם אוחז באמצעות ידו את המחבל שאחז בסכין נוספת, המחבל ניסה שוב ושוב לדקור את הלוחם בראשו והכל מתוך כוונה להביא למותו.אותה העת, לוחמים שהיו במקום שלפן אקדחים וכל אחד מהם ירה לעבר גופו של המחבל, והכל במטרה לנטרלו מהמשך נסיונות הפגיעה מצידו.גם לאחר שנורה, המשיך המחבל לאחוז בסכין וניסה ככל כוחו להניע את ידו בשוטר שדקר. משכך, בעט אחד הלוחמים בגופו ובראשו של המחבל, ולוחם נוסף דרך על ידו הימנית והצליחו להוציא ממנו את הסכין.


כתוצאה מדקירת הסכין, נגרם ללוחם מג״ב פצע בעומק של כ- 6-5 ס"מ בצווארו וחתך באוזנו השמאלית, דבר שהביא לפגיעה בעורקים ובורידים מרכזיים בצווארו ולאיבוד דם רב, עד כדי סכנת חיים. בנוסף, נחתך באצבע כף ידו השמאלית.כתוצאה מהירי לעבר המחבל, נגרמו לו פצעי ירי בבטן ובירך שמאל. המחבל קיבל טיפול ראשוני בשטח והובהל לבית החולים שערי צדק, שם קיבל טיפול רפואי מציל חיים, אשר כלל בין היתר ניתוח בבטנו.


זירת הפיגוע בשער שכם צילום: דוברות המשטרה
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: