ירושלים: פורעים ערבים איימו בסכין והתיזו גז פלפל על שני יהודים שישבו ברכבם במרכז העיר

אמש באיזור השעה 12 בלילה שני צעירים יהודים ישבו ברכבם ברחוב אגרון סמוך לקניון ממילא, מספר צעירים ערבים הגיעו עם שני רכבים וחנו לידם, וזיהו אותם כיהודים. הערבים ניפצו את חלון הרכב תוך צעקות "אללה אכבר" וקריאות לרצוח ולשחוט יהודים ושברשותם סכין.

לאחר מכן, ניסו למשוך את הנוסע מהחלון תוך כדי שהם תוקפים אותו באלימות קשה וגז פלפל, למזלו הוא היה חגור כך שנסיונם כשל. הנהג שראה את הכל, חייג במהירות למשטרת ישראל לדווח על המקרה המזעזע. לאחר שהפורעים ראו ניידת משטרה מתקרבת למקום, הם נכנסו לרכבם והחלו במנוסה.שני הצעירים שנפצעו קל, הספיקו לצלם את שני הרכבים כולל מספר הרישוי, מה שעזר לשוטרים למצוא אותם תוך מספר דקות.

העסקן החרדי הרב שמעון שישא, שבדיוק שהה בתחנת המשטרה לצורך שחרור עצורים ממחאה שהתרחשה בכיכר השבת בשעות הערב, שמע על הסיפור, וטיפל בהם רפואית.

לאחר מכן הם ניגשו להעיד על המקרה, והמשטרה החלה לחקור את האירוע כלאומני.

החולצה של הנוסע שנקרעה בעימות. צילום: באדיבות המצלםיוני, נהג הרכב, סיפר לחדשות כל העולם: "הם התקרבו לעבר הרכב שלי, התחילו לצעוק ולקלל, התחילו להרביץ לחבר שלי, להתיז עלינו גז פלפל ולאיים עליו עם סכין, דמיינתי לרגע מציאות שבא אנחנו נחטפים – ברוך ה' כל זה מאחורינו".

עוד הוסיף יוני: "מתחיל להיות מפחיד להסתובב ברחובות, הערבים מרגישים בעלי הבית ועושים כל מה שעולה על רוחם".


ממשטרת ישראל נמסר: בעקבות דיווח על אירוע אלימות שהתרחש הלילה באזור ממילא בירושלים, המשטרה עצרה שני חשודים לחקירה, היום הוארך מעצרם בבימ״ש והחקירה נמשכת.

שני הבחורים היהודים שנפגעו, ביציאה מתחנת המשטרה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה: "התקפות נגד יהודים במדינת ישראל חייבות להיפסק. שוב ושוב אנו עדים למעשי טרור כלפי יהודים במדינה בכלל ובירושלים בפרט והפעם מדובר בעוד מקרה בו רק בנס לא נגדעו חיים".ח"כ בן גביר הוסיף: "על המשטרה לעצור את המחבלים, להעמידם לדין ולהחמיר בענישה במקרי טרור, כדי לייצר הרתעה במקרים דומים".

(צילום אילוסטרציה של מעצר מתפרע: איתמר כרמון – חדשות כל העולם)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: