סוכל פיגוע בירושלים: מחבל נעצר אתמול לאחר שנמלט והשליך תיק עם סכין

מחוז ירושלים של משטרת ישראל סיכל פיגוע דקירה באזור העיר העתיקה, לאחר שהשוטרים עצרו חשוד שנמלט מהשוטרים והשליך תיק ובתוכו סכין. בחקירתו בימ״ר ירושלים התברר כי התכוון לעשות פיגוע. מפקד מחוז ירושלים שיבח את פעילות השוטרים ואמר: ״נמשיך להיאבק בטרור ולסכל פיגועים למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל״.

אתמול בפעילות שוטרי מג"ב ירושלים המוצבים באזור שער שכם, הבחינו השוטרים בחשוד (15, תושב ג׳בל מוכבר), שעורר את חשדם. בעת שהוחשד ע״י השוטרים, הוא החל במנוסה ונמלט מהמקום לתוך העיר העתיקה.

כוחות משטרה של מרחב דוד במחוז ירושלים בסיוע והכוונה של תצפיתני מרכז השליטה של המרחב (מבט 2000), ביצעו מרדף וסריקות מהירות אחר החשוד. בתוך זמן קצר נעצר החשוד ע״י שוטרי מחוז ירושלים בשער הברזל, בסמוך לכניסה להר הבית.


במקביל, שוטרים איתרו בחנות הסמוכה למקום את התיק אותו השליך החשוד במהלך מנוסתו מהשוטרים. בחיפוש בתיקו של החשוד, נתפסה סכין. החשוד נעצר והועבר לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים שם עלה חשד כי התכוון לבצע פיגוע דקירה. היום מעצרו הוארך בבימ"ש.

תמונה של הסכין שנתפסה בכליו של החשוד. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן התייחס לפעילות ואמר: ״זוהי דוגמא נוספת לנחישות שוטרי מחוז ירושלים במאבק המתמשך בטרור. ערנות של שוטרים, חתירה למגע ושילוב של אמצעים טכנולוגיים- הם שהובילו למעצר החשוד שאחרי זה התברר בחקירתו כי תכנן לבצע פיגוע. בנוסף לסיכול טרור באמצעות מודיעין מדוייק שלנו ושל גופי הביטחון הפועלים עמנו, כפי שהיה בתקופה האחרונה כולל בראשית השבוע במהלך יום ירושלים, הרי שאין תחליף לפעילות נחושה של השוטרים שלנו שפועלים כל העת לסכל ולטפל בכל חשד ובכל איום ביטחוני. נמשיך להיאבק בטרור בכל הכלים שברשותנו ולסכל איומי טרור מכל סוג שהם למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: