תגובות

לראשונה בחומש: כוחות הביטחון פינו בחורי ישיבה בשבת תוך חילול שבת

חילול שבת בחומש – בערב שבת, לאחר כניסת השבת פונו כ-20 בחורים מהיישוב באלימות ותוך חילול שבת, תוך שהכוחות תוקפים אותם ברימוני הלם ובאלימות. לאור ההתנכלות אומר מנכ"ל הישיבה: "כואב להיכנס כך לשבת, אבל היה מאוד מאוד שמח לראות את כל הציבור ואת הישיבה שמחה"

עליית מדרגה בהתכלות לישיבת חומש. בשבת האחרונה, לאחר כניסת השבת, פינו כוחות מג"ב באלימות כ-20 בחורים מהיישוב חומש, תוך חילול שבת.

פינוי הבחורים, מצטרף לאירוע הקשה של החרמת ציוד אישי של תלמידים ואורחים מאזור בית המדרש של הישיבה, דקות לפני כניסת השבת. באחד מהתיעודים מהמקום ניתן לראות שוטרי מג"ב משליכים רימוני הלם לעבר בחורי ישיבה בכניסה ליישוב חומש.


למרות ההתנכלויות בישיבת חומש סיכמו עוד שבת מוצלחת ושמחה. מנכ"ל הישיבה, שמואל וונדי סיפר בצאת השבת על השבת המרוממת שעברה על הישיבה ועל כך שבמהלך השבת היו בחומש כ-250 תלמידים ואורחים, כפי שקורה ביתר השבתות בישיבה.

כמו כן, במוצאי השבת נערכה תפילה חגיגית בבית המדרש של הישיבה לכבודה יום ירושלים.

וונדי סיפר "ב"ה כבכל שבת ושבת זכינו להיות שבת בחומש, תלמידי הישיבה ואורחים. היינו פה כ-250 איש במהלך השבת עם שמחה גדולה. צר לנו שהשבת נכנסה תוך כדי שהדרג המדיני שלך לפה את זריעותיו ולנסות למנוע מאיתנו להיות פה בשבת ותוך כדי חילול השבת הורידו מפה עשרים תלמידים לשבי שומרון, והחרימו תיקים אישיים של אנשים. כואב להיכנס כך לשבת, אבל היה מאוד מאוד שמח לראות את כל הציבור ואת הישיבה שמחה. שנזכה בעז"ה לשבוע טוב ויום ירושלים שמח לכולם", אמר מנכ"ל ישיבת חומש.

נזכיר כי במערכת הפוליטית הגיבו בחריפות כנגד ההתנכלות לחומש. חברי כנסת רבים התייחסו לנושא ותקפו בחריפות את ההחלטה להחרים ציוד אישי של תלמידים ואורחים דקות לפני כניסת השבת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: