תגובות

אסון בגליל העליון: שרה מהרט נהרגה ועוד 8 נפצעו כתוצאה מהתהפכות ג'יפ בשטח

שרה מהרט ברוך נהרגה ו-8 נשים נפצעו קל-בינוני בהתהפכות ג'יפ של חברה לטיולי שטח בתעלה סמוך לשאר ישוב.

ממד"א נמסר כי בשעה 16:56 התקבל דיווח על ג'יפ שהסיע נהג ושמונה נשים שהתהפך בשטח פתוח סמוך לשאר יישוב שבגליל העליון.


לאחר פעולות החייאה ממושכות פאראמדיקים של מד"א קובעים את מותה של צעירה בשנות הארבעים, והעניקו טיפול רפואי ופינו במסוק מד"א לבית חולים רמב"ם פצועה במצב בינוני, ולבית חולים זיו 7 פצועות נוספות במצב קל עד בינוני.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

מכבאות והצלה נמסר כי "2 צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן בפיקודו של רס"ר ראפת סעד זינקו למקום האירוע. עם הגעתם למקום זיהו לוחמי-האש ג'יפ הפוך בתעלה כאשר לכודה מתחת לג'יפ ועוד מספר פצועים במקום. בפעולות מהירות חילצו לוחמי האש את הלכודה והעבירו אותה במצב אנוש לטיפול גורמי הרפואה, אך למרה הציר נקבע מותה. כעת הצוותים במקום סורקים אחר נפגעים נוספים ופועלים לזיכוי הזירה."

צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון.

בתאונה נהרגה שרה מהרט, אחות ותיקה במרכז הרפואי מאיר, ונפצעו חמישה אנשי צוות נוספים ממרכז רפואי מאיר.


צוותי מרכז רפואי מאיר התבשרו בתדהמה על מותה. בית החולים מרכין ראש ומשתתף בצערה הכבד של המשפחה.

ד"ר ירון מושקט מנהל מרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית: "שרה היתה אחות ותיקה במחלקת עמוד שדרה במרכז הרפואי, מוערכת ואהובה על הצוות ועל המטופלים. אנו מוכי תדהמה מהרגע שהתבשרנו על האופן הטרגי בו הסתיים הטיול בו השתתפה לצד אחיות מרחבי הארץ. אנחנו כאן למען משפחתה, הפצועים, חבריה של שרה וחבריה בבית החולים."

חובש על אופנוע מד"א, דוד אמר סיפר: "כשהגעתי ראיתי את הרכב הפוך על הצד וסביבו המולה. מהרכב חולצה צעירה בשנות העשרים מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק, עם חבלה רב מערכתית, הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה ממושכות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותה, בנוסף הענקנו טיפול רפואי לפצועה כבת 28 עם חבלות בראש ובחזה ופינינו אותה במסוק, ו- 7 פצועות נוספות טופלו ופונו כשמצבן קל".

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

תאיר אביאני כרמי חובשת באיחוד הצלה שהגיעה ראשונה לזירה מסרה: "הייתי בסמוך למקום ונמסר לנו על רכב שהתהפך. כשהגעתי לזירה נתקלתי בג'יפ טיולים שהתהפך. צוותי כיבוי הרימו את הג'יפ ומתחתיו אותרה ללא הכרה נוסעת כבת 30. ביצעתי בה החייאה בזירה בסיוע חובשים נוספים אך למרבה הצער נקבע מותה בתום מאמצי ההחייאה. כמו כן: הענקנו בזירה סיוע ראשוני לגבר ושמונה נשים שנפצעו בינוני וקל עד בינוני".

ויקי תפארת ראש סניף איחוד הצלה עמק החולה מסרה: "לאחר הסיוע הראשוני שהענקנו להן בזירה הנפגעות פונו בהכרה מלאה לבית החולים זיו בצפת ורמב"ם בחיפה כשהן סובלות מחבלות ופציעות. כמו כן צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנהג הג'יפ שנזקק לסיוע נפשי עקב אופי האירוע הקשה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: