תגובות

כוננות שיא לקראת מצעד הדגלים בירושלים – 3 פלוגות מילואים יגויסו | כל הפרטים והחסימות

משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקראת אירועי יום ירושלים שיתקיימו ברחבי העיר בין התאריכים 26-31.5.2022, בסימן 55 שנים לאיחוד העיר ירושלים

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי קיים הערכת מצב לקראת מצעד הדגלים הצפוי ביום ראשון בירושלים.


בהערכת המצב השתתפו מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן וקציניו, מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן וקציניו, קציני מודיעין, אג"מ, שב"כ, משרד החוץ וגורמים נוספים.

בהערכת המצב קיבל המפכ"ל סקירה מודיעינית רחבה והוצגו בפניו התכניות המבצעיות של מחוז ירושלים.

המפכ"ל הורה על מעבר המשטרה לכוננות הגבוהה ביותר תוך צמצום חופשות ודחיית קורסים והצבתם של כלל שוטרי ולוחמי משטרת ישראל בפעילות מבצעית.

כ- 3,000 שוטרים ולוחמי מג"ב יפעלו בירושלים לאבטחת המצעד לצד אלפי השוטרים והלוחמים שיפעלו בכל רחבי הארץ לרבות הערים המעורבות.

בנוסף הוחלט על גיוס 3 פלוגות מילואים של מג"ב והכנסת מערך המילואים לכוננות מידית.


במסגרת היערכות למצעד הדגלים מבצעת המשטרה פעילות מנע רחבה בירושלים ולא רק, עם מעצרם של עשרות חשודים בהסתה ובתכנון לחבל במצעד. בנוסף המשטרה יוצרת קשר עם גורמים שעלולים להפר את הסדר ומזהירה אותם.

המשטרה תגביר את פעילותה בקו התפר ובעוטף ירושלים אל מול תופעת השהייה הבלתי חוקית והניסיונות להסתנן לארץ.

המשטרה נערכת למעבר מהיר משגרת פעילות לחירום בכל רחבי הארץ.

המפכ"ל כאמור הורה במסגרת הדיון על גייס באופן מידי של 3 פלוגות מילואים מג"ב שיפעלו במשימות המשטרה כבר בסוף השבוע הקרוב ולהעמיד לכוננות מיידית את מערך המילואים של מג"ב.

כאמור החל מיום ראשון המשטרה נכנסת לרמת הכוננות הגבוהה ביותר תוך פעילות מלאה של שוטרי משטרת ישראל בכל מחוזות המשטרה ברחבי הארץ, דחיית קורסים וצמצום חופשות. המחוזות יפעלו בגזרתם תוך מוכנות כמפקדות משימתיות לכל תרחיש ומשימה.

הדגש בפעילות המשטרה הוא כמובן בעיר ירושלים אך גם בשאר חלקי הארץ לרבות הערים המעורבות.

המפכ"ל אישר הצטיידות באמצעי לחימה מיוחדים לפיזור הפרות סדר ולפעילות מול האיומים שהוגדרו בדיון.

המפכ"ל חידד בדבריו שמדובר ביום חג ושהמשטרה תעשה הכל בכדי לאפשר את המצעד כפי שהיא מאפשרת אירועים אחרים תוך ביטחון מלא לחוגגים ולצועדים.

ההיערכות המבצעית של מחוז ירושלים בפיקודו של מפקד המחוז ניצב דורון תורג׳מן, תכלול אלפי שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב ומתנדבים, שייפרסו ברחבי העיר לשמירה על הסדר הציבורי, ביטחון הנפש והרכוש והכוונת התנועה, זאת בדגש לאירועים המרכזיים שיתקיימו בעיר בימים הקרובים לציון יום ירושלים, בהם: אירועי לילה לבן, מצעד הדגלים המסורתי, הטקס הממלכתי שיתקיים בגבעת התחמושת, סיורים, טקסים באנדרטאות והילולת שמואל הנביא.

🔹אירועי לילה לבן בגן סאקר וגן העצמאות (26.5):

החל משעות הערב ולאורך הלילה, המשטרה תיערך ותפעל לשמירת הסדר והביטחון באזור בהתאם לחוק.

🔹מרוץ בואניש (27.05):
החל משעה 11:00 ועד 14:00, רחוב דרך חברון, יסגר לתנועה באופן מדורג מצומת הרוזמרין ועד צומת הכלביה, מעלה השלום.
המשטרה תפעל להפניית ציבור הנהגים לדרכים חלופיות.

🔹הילולת שמואל הנביא (28-31.05.22):
הערכות משטרת ישראל תתמקד בצירים המובילים למתחם קבר נבי סמואל, ותתוגבר נוכחות כוחות השיטור באזור לשמירה על ביטחונם של החוגגים, שמירת הסדר הציבורי והכוונת התנועה, זאת במטרה להקל על הציבור שמגיע להילולה ולמנוע עומסי תנועה בכניסה לאתר.
פירוט הסדרי תנועה:
-לא תתאפשר הגעה לאתר או למקומות הסמוכים לו בכלי רכב פרטיים.
-ההגעה להילולה תתאפשר באמצעות קווי שירות סדירים והיסעים בלבד, שיצאו מחניון מינץ.
-לרשות המתפללים יעמוד מערך היסעים עד הכניסה למתחם האתר ומשם ימשיכו עם הסעות לרחבת הקבר.
-שינויים בהסדרי תנועה במהלך ימי ההילולה:
• כביש 436 ממזרח למערב/ צומת גבעון החדשה לכיוון העיר יהיה סגור למשך כל ימות האירוע.
• תושבי גבעת זאב, גבעון, גבעון החדשה, הר שמואל, מתבקשים לנסוע דרך כביש בגין- כביש 20 צומת עופר.
• לא תותר חניה לצידי כביש 436 למשך כל ימות האירוע, רכב חונה יגרר.

🔹מצעד הדגלים (29.05.22):
מצעד הדגלים המסורתי, יתקיים כמדי שנה מזה עשרות שנים, ממרכז העיר ירושלים לכותל המערבי דרך שערי העיר העתיקה וסמטאותיה (ללא כניסה להר הבית, זאת בניגוד לפרסומים כוזבים בנושא ברשתות החברתיות).

למעלה מאלפיים שוטרים יפעלו לקראת מצעד הדגלים ובמהלכו. בשעות אלו המשטרה תפעל לויסות תנועת הולכי רגל וכלי רכב באזור, ובפרט בסמוך לעיר העתיקה. תכלית הפעילות הינה לשמור על מרקם חיים תקין ככל שניתן למשתתפים, להולכי רגל ולמתפללים בני כל הדתות, וכן למנוע אירועי חיכוך ואלימות.

המשטרה קוראת למשתתפי מצעד הדגלים ולציבור כולו להישמע להוראות השוטרים, להימנע מכל גילוי של אלימות פיזית ומילולית ולאפשר לאירוע להתקיים כחוויה בבטחה, ותוך הקפדה מלאה על שמירת הסדר והוראות החוק.

פירוט הסדרי תנועה:
בין השעות 14:00-19:00- יחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים וכן הצירים המובילים אליהם: בצלאל, המלך גורג, אגרון, יצחק קריב, שלמה המלך, חטיבת ירושלים, צנחנים, הנדסה חיים בר לב לכיוון דרום, סולטאן סולימן לשני הכיוונים.
הצירים יפתחו בהדרגה, בהתאם להתקדמות החוגגים. בזמן ריקוד הדגלים, הרכבת הקלה לא תפעל בתחנות שסמוכות לכיכר צה״ל משני הכיוונים. כמו כן תחבורה ציבורית באזור תסע בצירים חלופיים.

🔹הטקס ממלכתי בגבעת התחמושת (29.05.22):
פירוט הסדרי תנועה:
בין השעות 18:00-22:00 – יחסם לתנועת כלי רכב רח' שרגאי (רק במקרה הצורך).

המשטרה תערך עם אמצעים טכנולוגיים וכן שוטרים גלויים וסמויים, ותפעל בנחישות אל מול כל ניסיון להפר את הסדר והחוק. המשטרה תגלה אפס סובלנות כלפי כל גילוי של אלימות, תשתמש בכל הכלים העומדים לרשותה נגד מפרי סדר ופורעי החוק, ותפעל למצות עמם את מלוא חומרת הדין.

משטרת ירושלים קוראת לציבור להתאזר בסבלנות ולהישמע להוראות השוטרים בשטח, להשתמש בדרכים חלופיות ובתחבורה הציבורית. ניתן לפנות למוקד 110 של משטרת ישראל לקבל מידע נוסף. כמו כן, לציבור הנהגים מומלץ להשתמש בתוכנות הניווט לצורך הגעה ליעדם.

דברי ק׳ אג״מ מחוז ירושלים נצ״מ ארז תבור, בדבר היערכות מחוז ירושלים של משטרת ישראל לאירועי יום ירושלים.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג׳מן אמר במהלך ההיערכות ליום ירושלים: ״משימתנו המרכזית היא להבטיח את קיומם התקין והבטוח של אירועי יום ירושלים כמדי שנה בתקופה זו. זהו יום חג לאומי בפרט עבור תושבי העיר והמבקרים בה, ומוטלת עלינו החובה לשמור על הביטחון, ועל הסדר הציבורי. לצד ההיערכות המשטרתית המוקפדת והפריסה הרחבה של כל המערכים, עלינו להישאר דרוכים וערוכים כל העת בכדי להגיב לכל איום ולטפל בכל אירוע חריג בצורה מיטבית. נפעל בכל הכלים שברשותנו כלפי הפרות סדר וגילויי אלימות מכל סוג שהם. שילוב הזרועות בין כלל המערכים והיחידות המשטרתיות שיפעלו יחד עם גופי הביטחון, החירום וההצלה וכל השותפים להיערכות והפעילות המבצעית- הכרחי וחשוב במאמץ המשותף של כולנו."

מלוחמים לשלום נמסר בתגובה להעלאת הכוננות של המשטרה בירושלים: ״רק אתמול אמר המפכ״ל ש׳מעבר מצעד הדגלים בשער שכם מחזק את המשילות׳, והיום אותו מפכ״ל מזהיר מאירועי אלימות בעקבותיו. אנחנו קוראים לממשלה להיות המבוגר האחראי שאין במשטרת ישראל, ולבטל את מצעד האיוולת לאלתר״.


(צילום תמונה: חדשות כל העולם).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: