עשור אחרי: למעלה מ-10,000,000 ש"ח בעקבות רשלנות רפואית שהובילה לשיתוק מוחין ונכות


התעלמו מסימני האזהרה בהריון והילד נותר משותק כשהוא סובל מ-cp לכל חייו, כעת תובעת המשפחה באמצעות עו"ד נתנאל רוט מעל 10 מיליון ש"ח מגופי הרפואה שהיו אחראים על שלומם של האם והילדים
אליעזר הוא ילד משותק. יש לו משפחה מקסימה, הורים דואגים, אחים ואחיות מסורים ואפילו אח תאום מתוק, אבל הוא כבול לכיסא גלגלים. מה שמכונה בעגה המקצועית 100% נכות. הוא סובל משיתוק מוחין, לא מתקשר עם איש וחי בעולם עלום משל עצמו.
בני המשפחה שמכירים את הסיטואציה, מתגייסים תמיד לעמוד לעזר ולאחיסמך לצד הוריו של אליעזר, מה שהם לא יודעים הוא את הסיפור שמאחורי הנזק החמור והתמידי ממנו סובל אליעזר וסובלת משפחתו ואיתו מתמודדים בכל המשפחה המורחבת. עוד דבר שהם לא יודעים הוא שיתכן כי קצת יותר ערנות ומודעות של רופאים בשלבי טרום הלידה היו יכולים למנוע את התוצאה ההרסנית והכואבת שאין לה כל יסוד גנטי מוקדם, אלא חוסר תשומת לב שהביאה לתוצאה הנוראית.
כעת, למרות שעברו מעל 10 שנים מאז נולד אליעזר, החליטו הוריו לא לשתוק ובתביעה שהגיש בשמם עו"ד נתנאל רוט לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד הם תובעים את קופת החולים בה היו מבוטחים בתקופת ההיריון, את בית החולים בו עברה האם בדיקות מעקב ואת משרד הבריאות שאחראי על כל הגופים הללו.
בכתב התביעה מגוללים ההורים את כל התהליכים שעברו בחודשי ההריון, את הסיכון שהיה ידוע לכולם בגין הנסיבות הייחודיות שכללו, בין היתר, את העובדה שמדובר היה בהריון של תאומים, למרות זאת ועוד שורה ארוכה של סימני קריאה שהיו אמורים לצוץ וכפי המפורט בכתב התביעה ומגובה בחוות דעת מקצועיות של רופאים בכירים; היעדרם והאדישות של הצוותים הרפואיים בחלק מהמקומות הובילה למרבה הכאב לתוצאה העגומה עמה מתמודדת המשפחה כולה.
המשפחה דורשת פיצוי של מעל עשרה מיליון ש"ח על עגמת הנפש בגין הרשלנות וכיסוי כלל ההוצאות הישירות והעקיפות המסתכמות בסכומי עתק בהם גם אובדן יכולת השתכרות נאותה של בני הזוג בשל הצורך להתמסר לטיפול באליעזר, הדורש משאבים וזמן יקר לאורך כל ימות השנה ובעיקר הטיפול היום יומי עמו מתמודדת המשפחה.

( קרדיט צילום: תביעות קטנות)אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: