כתב אישום הוגש נגד אזרח שתקף מקבצי נדבות בטיילת באילת ● צפו בתיעוד

בתאריך 14.5.22 התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל על תקיפה של שניים ע"י גבר בטיילת אילת סמוך לשוק הדוכנים.


המודיע, סיפר למוקדנית בקול חנוק מדמעות ובעוד נסער מאוד, כי הוא וחברו, מקבצי נדבות, ישבו על הרצפה בטיילת באילת, ולפתע, ללא שעשו דבר, הגיע גבר שאינם מכירים והחל לתקוף אותם נמרצות.במקביל לשיחתה עמו, בעודה מנסה להרגיעו, הזעיקה המוקדנית, בדחיפות את כוחות משטרת אילת.
באותה העת, שהה בנקודת המשטרה בטיילת שוטר קהילתי, רס"מ תומר מרציאנו, למשמע הצעקות בטיילת החל לעשות דרכו למקום, בעודו מנסה להגיע למקום, פנה אליו גבר והחל לספר לו כי הותקף ע"י שניים ללא סיבה. מאוחר יותר התברר כי אותו הגבר הוא החשוד שתקף את השניים.


רס"מ תומר מרציאנו, משטרת מרחב אילת, סיפר: "עם קבלת הדיווח על האירוע, בעודי מנסה להגיע למקום, ניגש אליי גבר וטען כי בטיילת יושב אדם שקילל אותו ללא סיבה וניסה לתקוף אותו עם אבן, ולכן הוא נאלץ להגן על עצמו. הבחנתי בריח עז של אלכוהול נודף מפיו והנחתי אותו להמתין לי במקום, עד אשר אסיים את הטיפול באירוע אליו נקראתי. כשהגעתי לשני הגברים שהותקפו והתחלתי לברר עימם את האירוע, הבנתי כי הם הותקפו ע"י לא אחר מהגבר שפנה אליי דקות לפני כן, על כן ביקשתי מהם להמתין לשוטרים שעושים דרכם למקום, ומיהרתי לאתר את החשוד".

תוך זמן קצר איתר השוטר את החשוד שתקף את השניים, במהלך מעצרו התנגד החשוד לשוטר וניסה למנוע מהשוטר לאזוק אותו, בעט בו והיכה אותו בפניו. כתוצאה מכך גרם לו לחבלות. אף על פי כן, עצר השוטר את החשוד והוביל אותו לחקירה בתחנת משטרת מרחב אילת.בתום חקירתו הראשונית נעצר והובא לדיון בפני בימ"ש השלום באילת, שהאריך מעצרו.מחקירת האירוע עולה כי עת ישבו המתלוננים על הרצפה בטיילת, בעודם מקבצים נדבות, ניגש אליהם החשוד (יליד 2002, תושב הצפון) והניף לעברם "אצבע משולשת". על אף כי ניסו המתלוננים להתעלם ממעשיו, המשיך החשוד להתקרב אליהם ולהקניט אותם, בעוד אחד מהם ניסה למנוע מהחשוד להתקרב אליהם, הכה אותו החשוד נמרצות ופנה אל הקורבן הנוסף והחל לתקוף גם אותו. בתגובה למעשיו של החשוד ניסו המתלוננים להגן על עצמם, או אז החל החשוד להכות את אחד מהם שוב עד אשר גרם לו ליפול לרצפה ובעודו מוטל על הרצפה בעט בו בגבו. במעשיו אלה גרם לשני הגברים חבלות ולנזק בטווח התנועה בכף ידו השמאלית של אחד מהם, בעקבותיהם נזקקו השניים לטיפול רפואי ומנוחה ממושכת. צפו בתיעוד האירוע כפי שתועד במערך מצלמות האבטחה של עיריית אילת:

תיעוד התקיפה: באדיבות דוברות משטרת ישראל
בימים אלה, הגישה חטיבת התביעות של משטרת ישראל, באמצעות שלוחת אילת, כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד החשוד בעבירות תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, תקיפה הגורמת חבלה של ממש (2 עבירות) והפרעת שוטר במילוי תפקידו.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: