דגלי פלסטין צויירו ברחבי נחל עוג'ה – היום הפנינג 'שישי ציוני' ענק במקום

בנחל השופע מים צויירו דגלי פלסטין על קירות הנחל כחלק ממגמת השתלטות אותה מובילה הרשות הפלסטינית, תנועת אמונים תקיים היום הפנינג ציוני ענק במקום בחסות 'פריסמן הפקות' ובאבטחה מלאה של כוחות הביטחון.

אתמול (חמישי) נדהמו מטיילים שהגיעו לטייל בנחל ייטב (עוג'ה) לרגל חופשת לג בעומר לגלות על קירות הנחל ציורי ענק של דגל אש"ף.

אל הנחל המתוייר שסמוך לישובים מבואות יריחו וייט"ב מגיעים בתקופה האחרונה בעידוד ה'רשות הפלסטינית' מידי יום מאות ערבים מהעיר יריחו הסמוכה ומרחבי יהודה ושומרון.


בחודשים האחרונים מתקבלות תלונות רבות על אלימות, השחתת רכבים והצקות מילוליות כלפי יהודים המגיעים לנחל כשאתמול כאמור צויירו דגלי אש"ף על קירות הנחל.

בפרסומים שונים מטעם הארגון שמביא את הערבים תושבי הרשות הפלסטינית לאתרי הטבע נכתב בין היתר כי המטרה היא לגרום ליהודים תחושה לא נעימה תוך השתלטות על נחלי המים היפים של יהודה ושומרון.

המטרה שלנו הפוכה בדיוק אומר צבי סוכות יו"ר תנועת אמונים: "כמה שיותר יהודים שירגישו כמה שיותר ביטחון ונחת באתרי הטבע המדהימים ביהודה ושומרון.


התמונות באדיבות ארגון אמונים.

היום, יום שישי 20.05.20 נצא כולנו לנחל ייטב (עוג'א) המהמם, ונפגין נוכחות יהודית. במקום יהיו דוכני אוכל והפתעות לילדים. האירוע בתיאום ובאבטחה מלאה של צה"ל ובחסות 'פריסמן הפקות'.

משפחת אפרתי מיוזמי המהלך אמרו: "חווינו השפלה ביום העצמאות מהערבים שמגיעים לנחל בצורה מאורגנת בשביל להשתלט על המקום, החלטנו שאנחנו חוזרים לשם ובגדול עם כל עם ישראל איתנו!"

נחל ייט"ב או בשמו המלא: נחל יד יצחק טבנקין (מראשי התנועה הקיבוצית וחבר כנסת), ובערבית ואדי עוג'א (מפותל, על שם פיתוליו הרבים). הנחל הוא נחל איתן ואחד הערוצים הגדולים במזרח בנימין. אורכו של הנחל כ-24 ק"מ והוא נשפך אל נהר הירדן בבקעת הירדן ובו כמה אתרים קדומים. הנחל עובר ברובו בתחום שמורת נחל ייטב וכוכב השחר, חולף לאורך קניון הנחל והמפלים, ומגיע לעין עוג'א. להנחיות בוויז כאן.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: