חשבתם על בעיות קליטה במירון? גם משרד התקשורת חשב עליכם

הוקמו על ההר אתרים זמניים לחיזוק הקליטה הסלולרית, הוקצו צוותי חירום על ידי חברות הסלולר ותינתן עדיפות ברשת הסלולרית לכוחות הביטחון בחירום.שר התקשורת, יועז הנדל: "התקיימה הפקת לקחים מהמחדל של שנה שעברה. בתחום שלנו נערכנו יחד עם החברות הסלולריות כדי לתגבר את שירותי התקשורת בזמן ההילולה, תוך מוכנות לחירום. אחד הכלים שהוכנסו היום הוא קדימות לרשתות התקשורת של כוחות הביטחון באופן אוטומטי. אני קורא לקהל החוגגים להישמע להוראות המשטרה והסדרנים כדי לשמור על ביטחונכם".
מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: "הצוות המקצועי של משרד התקשורת ערך לפני מספר שבועות סיור מקדים יחד עם נציגי החברות הסלולריות ובו נקבעו הוראות ונהלים לחברות לקראת הילולת ל"ג בעומר בהר מירון. החברות תגברו משמעותית את היכולות בשטח והוסיפו אתרים נייחים לעיבוי הקליטה והכיסוי באירוע. בנוסף, כוחות הביטחון וההצלה במקום יקבלו עדיפות על הרשת הסלולרית בחירום ויכולות העברת מסרים מתקדמות במידת הצורך ".

במסגרת היערכות מוקדמת להילולת ל״ג בעומר בהר מירון, משרד התקשורת ערך לפני מספר שבועות סיור שטח בהשתתפות בכירים במשרד התקשורת ונציגי חברת פלאפון, סלקום, PHI, פרטנר והוט מובייל ואחראי האתר במירון על מנת להיערך באופן מיטבי מבחינת תקשורת סלולרית להילולה שצפויה להתרחש שם הלילה (רביעי).כלקח מהאסון במירון בשנה שעברה בו נהרגו 45 אזרחים, צומצמה כמות המשתתפים המותרת מכ-70,000 לכדי 20,000 בלבד, דבר שאמור להביא להפחתת העומס הסלולרי באזור. יצוין כי משרד התקשורת ביצע בדיקת DRIVE TEST לכיסוי סלולרי שהוכיחה כי אין תקלות סלולריות באזור בשגרה. עם זאת, הוחלט על מספר צעדים נוספים שבעקבותיהם הוקמו אתרים זמניים לתמיכה באירוע ההילולה השנה על ידי חברת פלאפון, סלקום ו- PHI. היכולות של דור 2 , 3 ו – 4, תוגברו משמעותית על ידי כל המפעילים הגדולים והוקצו צוותי חירום ייעודיים לאירוע. כמו כן תופעל באירוע בועה סלולרית עבור כוחות הביטחון שתאפשר להם תקשורת יציבה במהלך האירוע.בנוסף, הוחלט כי יוקמו אתרי קבע לתמיכה בהילולות בשנים הבאות באזורים שונים בהר ועל פי הצעות החברות הסלולריות עצמן.


אנטנות שהוקמו להגברת הקליטה. צילום: דוברות משרד התקשורת


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: