תגובות

ערבי תועד משפיל ותוקף יהודי – אך תיק החקירה נסגר • צפו בתקיפה המשפילה

בן מיעוטים תקף יהודי בעיר העתיקה בצורה משפילה ומקוממת. הנפגע ועורך דינו נדהמו לגלות כי למרות תיעוד האירוע המשפיל, החליטה פרקליטות מחוז ירושלים לסגור את תיק החקירה. כעת מגיש הצעיר היהודי באמצעות עו"ד בלייכר מחוננו ערר על ההחלטה "אי העמדת החשודים לדין הינה מעילה באמון הציבור ופגיעה במלחמה הכוללת בטרור".

קרדיט: מצלמות אבטחה.

תקיפה משפילה ברחובות ירושלים: בני מיעוטים תקפו צעיר יהודי בצורה משפילה באמצעות מכה לעבר מפשעתו בעת שהיה בדרכו לתפילה בכותל המערבי ובעודו עטוף טלית ועטור תפילין. על אף התיעוד המלא של התקיפה, בחרה פרקליטות מחוז ירושלים לסגור את התיק כנגד התוקף. עורך דינו של היהודי, חיים בלייכר מארגון חוננו, הגיש ערר לפרקליטות המדינה בו דרש לפתוח מחדש את תיק החקירה ולהעמיד את התוקפים לדין.

בערר תוארה התקיפה, שהתרחשה בחורף האחרון בשוק שברחוב 'דוד' בעיר העתיקה "המערער הלך לתפילת שחרית כ"ותיקין" בכותל, וצעד כשהוא לבוש בטלית ועטור בתפילין. בשעת בוקר מוקדמת זו רחוב השוק היה כמעט ריק לגמרי. שני החשודים עלו במעלה הרחוב אל מול המערער וכשהגיעו סמוך אליו אחד החשודים התכופף ושלח ידו לעבר מפשעתו של המערער. החשוד השני החל צועק ומקלל את המערער. המערער, כפי התיאור בתלונתו במשטרה, חש מכה בבטן למטה ובברכו", כתב עו"ד בלייכר.


התוקף נחקר, ועו"ד בלייכר הביא בערר שלל שקרים וסתירות שהתגלו בחקירתו "חקירתו של החשוד מלאה שקרים גסים תוך ניסיון להרחיק את עצמו מהמיוחס לו. החשוד טוען בחקירתו שהמערער התנגש בו כתף אל כתף וברצונו להגיש תלונה כנגד המערער!, כמו כן טוען שלאחר ההתנגשות הם נעמדו אחד מול השני. בהמשך טוען החשוד שטרם ההתנגשות הוא לא שם לב כלל למערער. כאמור דבריו של החשוד נסתרים מכל וכל בסרטון, בו נראה החשוד מתכופף טרם התקיפה ושולח את ידו לעבר מפשעתו של המערער בצורה זדונית ומכוונת תוך שהוא ממשיך בתנועת הליכתו".

עו"ד חיים בלייכר מהמחלקה האזרחית לנפגעי עבירה בארגון 'חוננו' המלווה את הנפגע הגיב על הגשת הערר "דווקא בימים אלו שהציבור היהודי סובל מתקיפות אנטישמיות לאומניות חוזרות ונשנות, חובה על מערכות האכיפה והחוק לבצע את תפקידן, למצות את הדין עם אותם עבריינים אנטישמים, ולהרתיע אותם ואת חבריהם מביצוע חוזר של מעשים מעין אלו. אי העמדת החשודים לדין הינה מעילה באמון הציבור ופגיעה במלחמה הכוללת בטרור. יש להעמיד לדין את החשודים ולמצות עמם את הדין עד תום.

סרטון התקיפה מזעזע ביותר ומזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה של העם היהודי, בהם יהודים הושפלו וכבודם הפך למרמס. לא ניתן להעלות על הדעת שאל מול תקיפות כאלו, הפרקליטות תסגור תיקים למחבלים, ולא תאבק על כבודם וגופם של היהודים במדינת ישראל", סיכם עו"ד בלייכר.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: