תגובות

רץ עם סכין לעבר חיילים ומנוטרל: תיעוד ניסיון פיגוע בשומרון • צפו

מחבל הגיע לפני זמן קצר למחסום שנמצא 100 מטר צפונית (לכיוון שכם) מכיכר חטיבת שומרון, רץ לכיוון החיילים עם סכין, ניסה לדקור אותם – ונוטרל בירי. בנס אין נפגעים לכוחותנו.

המחבל שניסה לרצוח יהודים, טופל בהכרה מעורפלת לאחר שהחיילים ירו לעבר פלג גופו התחתון, הקליע חדר לירך וכנראה שהמחבל סובל מפגיעה פנימית.


מדובר צה"ל נמסר: "התקבל דיווח על ניסיון פיגוע דקירה סמוך לכיכר שומרון שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון, מחבל חמוש בסכין החל לרוץ לעבר החיילים שמאבטחים במרחב, הלוחמים הגיבו בירי. אין נפגעים לכוחתינו, המחבל נוטרל."

בטרמפיאדה היה בן נוער תלמיד כתה י' שהיה בדרכו לנחם את משפחתו של נועם רז בקידה, וחיכה להסעה שתאסוף אותו לניחום אבלים. אמו של הנער לימור גן – אור, מיילדת במקצועה, שהורידה אותו בטרמפיאדה דקות לפני האירוע מוסרת: "אני מודה לחיילים שנהגו בגבורה ובאומץ והצילו את הבן שלי. עוברות מחשבות בראש מה היה קורה אם הייתי מחכה איתו, אני מודה לקב"ה שנמצא איתנו. זה נס".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודה למח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג על הפעילות המהירה והנחושה של החיילים שמנעו פיגוע גדול. דגן תקף את הממשלה: "עם ישראל כולו מחזק את חיילי צה"ל, משטרת ישראל וכוחות הבטחון שמונעים יום אחר יום פיגועים רצחניים בשומרון ובכל הארץ, ובאותה מידה צריך להגיד את הדברים בצורה ברורה אל מול הממשלה הזו, המאבדת את ההרתעה שוב ושוב – אנחנו מתעוררים לבוקר נוסף שבו המחבלים של הרשות הפלסטינית, פועלים ללא חשש במטרה לרצוח ישראלים לאור יום. ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה. הדבר הזה כבר ברור לכולם. הרשות הפלסטינית היא המממנת המסיתה והמשלחת לפיגועים הללו. עד שהדרג המדיני לא יורה לכוחות הבטחון לפעול בתוך הכפרים. לעצור את בכירי הרשות הפלסטינית שמשלחים את הטרור הזה, אנחנו נתעורר לעוד בקרים רבים כאלו. הממשלה חייבת להתעשת ולהחליף דיסקט".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: