סיכון לסיבוכים אפשריים: אסונות מפלסטיק הגרסה הישראלית • צפו

מסתבר כי לצד העלייה הדרמטית בביקוש לטיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים, גובר גם הסיכון לסיבוכים אפשריים. בכנס רפואי לאנשי מקצוע אשר יערך ביוזמת האיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, יתקיימו פנלים מיוחדים בתחום.

סרטון מקונגרס 2021

הכנס אשר נקרא קונגרס תל אביב (TLV Congress 2022) יעסוק בין היתר בסיבוכים המתרחשים בעיקר בעקבות הזרקות, שאיבות שומן וניתוחים פלסטיים.


בכנס ישתתפו מרצים מובילים מאירופה ובפעם הראשונה גם רופאים מומחים מאיחוד האמירויות לצד מומחים ישראלים, העומדים בחוד החנית של הרפואה המשחזרת והאסתטיקה בארץ.

הדיונים בקונגרס יערכו בשילוב הצגת מקרים אמתיים ברוח הסדרה הפופולרית של ערוץ E הנקראת אסונות מפלסטיק, במהלכה הרופאים מתקנים עיוותים וסיבוכים ומשנים את חיי המטופלים.

עוד יתקיימו בקונגרס תל אביב, גם הרצאות מגוונות בנושא טיפול בנגעי עור וצלקות וכן פנלים בנושא ניתוחי אף ועפעפיים אשר הפכו למבוקשים בעקבות תופעת צילומי הסלפי ושיחות הזום.

מסקר שנערך בעבר ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית עולה כי הניתוח הכי פופולארי בישראל הוא שאיבת שומן המבוקש על ידי כ – 28% מהישראלים אשר שוקלים לבצע ניתוח פלסטי. אחריו מועדף ניתוח פלסטי באף המבוקש על ידי כ – 24% מהישראלים ובמקום השלישי ניתוח חזה הזוכה להתעניינות מצד כ- 18% מהנשים אך מעניין גם כ – 7% מהגברים שככל הנראה סובלים מתופעה של חזה נשי (גינקומסטיה). למקום הרביעי הגיע ניתוח הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים שמועדף על ידי 13% מהישראלים ובמקום החמישי מתיחת פנים או צוואר שנבחר על ידי 10% מהישראלים ומבוצע באמצעות הרדמה כללי או מקומית.


ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית מסר כי: "ניתוח פלסטי או טיפול אסתטי שאינו כירורגי, יכול לחולל שינוי ולשפר את דימוי הגוף והביטחון העצמי. אך אנחנו עוסקים במקצוע שאינו חף מסכנות וסיבוכים ולכן לצד המסרים שלנו לציבור לפנות למומחים, אנחנו ממשיכים ללמוד ולהעשיר את הידע שלנו. התוכנית המדעית בכנסים השונים, תאפשר לכל בעל מקצוע להתעדכן בתחום עיסוקו ולהציג לעמיתיו, מתחומים משיקים, את הנושאים בהם הוא מצטיין".

הקונגרס יכלול חמישה כנסים שונים לאנשי מקצוע וביניהם פלסטיקה, אסתטיקה רפואית, סיעוד, שיווק, יבוא וכן כנס ייחודי ובלעדי המשלב בין עולם הקוסמטיקה והפלסטיקה. בראש הכנסים עומדים בין היתר ד"ר רון עזריה, ד"ר רועי ענבר, ד"ר יוסי פיכמן, ד״ר דב קליין, אבי ונציה, בני שפירא ונאוה עינבר. לצד הכנסים תתקיים תערוכה מקצועית גדולה אשר תכלול מכשור חדשני ומוצרי הזרקה פורצי דרך וכן יערך בנוסף כנס של עמותת הרופאים העצמאיים (ארצ"י) עם פרופ' רפי קרסו, הממונה על התקציבים באוצר, פרופ' שוקי שמר, פרופ' איתמר גרוטו ופרופ' חגי לוין.

לזכרם של הפלסטיקאים ד"ר עמירם בורנשטיין וד"ר מיכאל שפלן שנפטרו לאחרונה יקדיש האיגוד ישיבה מיוחדת במהלך הכנס.

קונגרס TLV 2022 יערך בימים שלישי ורביעי 7-8.6.2022 במלון הילטון תל אביב. מידע נוסף באתר הכנס.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: