תגובות

"‏כמו צונאמי": ‏רוחות עזות גרמו לנזקים במיליונים בטבריה – אוהלים התעופפו, סירות טבעו ועצים נפלו

‏רוחות עזות במהירות של 100 קמ"ש פגעו הלילה בטבריה, בחולה, בגולן ובגליל העליון. נזקים כבדים בשווי מיליונים נגרמו באזור החופים בטבריה. תושב המקום שתיעד את הנזקים סיפר: "אוהלים התעופפו, סירות טבעו ועצים נפלו – נראה כמו צונאמי בטבריה". בעקבות הרוחות, שריפות קוצים גדולות פרצו בגולן ובקרית שמונה. צפו בתיעודים וגלריית תמונות:

קרדיט צילום: ר.ט

מחדר הבקרה של איגוד ערים כינרת נמסר כי למרות האזהרות על הרוחות העזות, שהיו צפויות בליל אמש, נותרו רבים מהנופשים ללינת קמפינג בחופי הכינרת. סופת הרוחות העזה גרמה להעפת ציוד ואוהלים וכן לנפילה של ענפים וכמה עצים. עקב סכנת בטיחות, פונו אמש הנופשים בחלק מהחופים, ע"י מנהלי וצוותי החופים. הבוקר לא יפתחו חופי האיגוד, על מנת לאמוד את נזקי הסופה.


טייסת כיבוי הוזנקה: שריפות קוצים גדולות משתוללות בגולן ובקרית שמונה

מהערכות ראשוניות של עיריית טבריה עולה כי הנזקים בטיילת להם תידרש העירייה נאמדים בכ-60 עד 70 מיליון שקלים. גם בחופים הפרטיים שניפגעו בחלקם באופן קשה יותר, נאמדים הנזקים בין 50 ל-60 מיליוני שקלים.

צוותים מקצועיים באיגוד ערים כינרת עורכים כעת סיור בחופי האיגוד לאמוד את נזקי הסופה אמש, לתדתיות, מבנים וציוד. החופים ישארו סגורים בשלב זה, למען ביטחון הציבור.


בצילומים: נזקי הסופה אמש בחופי איגוד ערים כינרת. צילום- איגוד ערים כינרת.

בשל הנזקים הקשים, שר התיירות יואל רזבוזוב צפוי להגיע בסביבות השעה 13.00, והוא יחליט לגבי גובה הפיצויים אותם הוא יעניק ככל הנראה מתוך קרן פיצויים של המשרד.


קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: