תגובות

"מאות דגלי פלסטין מונפים": עימותים קשים בלווית העיתונאית שירין אבו עאקלה בירושלים • צפו

בשעות האחרונות, פועלים שוטרי משטרת ישראל בירושלים במטרה לאפשר את קיומה התקין של לווית העיתונאית שירין אבו עאקלה.

צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם

המשטרה נערכה לקיום הלוויה בכוחות מתוגברים, לרבות שיח מקדים שבוצע עם בני המשפחה לתיאומים במכלול ההיבטים הנוגעים לקיום הלוויה כחוק.


צעירים ערבים תולשים דגלי ישראל מהרחובות. צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

לצערנו בחסות הלוויה ותוך ניצול ציני ופסול שלה, החלו מאות פורעי חוק ומפרי סדר להפר את הסדר הציבורי, עוד בטרם החלה הלוויה.

תיעוד מבית החולים הצרפתי בשייח׳ ג׳ראח. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

לפני זמן קצר מאות התקהלו מחוץ לבית החולים הצרפתי בשייח׳ ג׳ראח והחלו לקרוא קריאות הסתה לאומניות. קצין משטרה שהיה במקום כרז והזהיר את ההמון בטרם נקיטת פעולות אכיפה. לקראת יציאת ארון הקבורה מבית החולים, החלו ידויי אבנים לעבר השוטרים מרחבת בית החולים הצרפתי, והשוטרים נאלצו לפעול במקום לפיזור מפרי הסדר.

מעצר חשוד שהתפרע. צילום: אליסף כהן – חדשות כל העולם.

אותם פורעי חוק ומפרי אלימים מנסים לשבש את מהלך הלוויה התקין ולפגוע בכוחות הביטחון ואנו נפעל נגדם בכל הכלים שברשותנו.

עד כה נעצרו 6 חשודים שהפרו את הסדר הציבורי ותקפו שוטרים לפני ובתחילת מסע הלוויה שנמשך בשעה זו.


צילום: אליסף כהן – חדשות כל העולם.

בתוך כך בשעות האחרונות, כמו גם בימים האחרונים ובתקופה האחרונה, מופצים ברשתות חברתיות ובכלי תקשורת שונים פרסומים רבים וכוזבים הכוללים דיסאינפורמציה וחצאי אמיתות ביחס להתרחשויות שונות ופעילות כוחות המשטרה באזור כולל דיווחים כוזבים על ריבוי נפגעים. פרסומים אלו הם חלק מהסתה מתמשכת וניסיון להחדרת תודעה כוזבת ותיווך מציאות מעוותת לציבור ע״י גורמים עוינים שונים.

גלריית תמונות, קרדיט צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

ממשטרת ישראל נמסר: "טרם יציאת מסע הלוויה ובתחילתו, לאחר שהחלו קריאות הסתה והפרות סדר אלימות ברחבת בית החולים שכללו ידוי אבנים וחפצים לעבר השוטרים, נאלצו השוטרים לפזר ולהדוף את פורעי החוק ולבצע מעצרים במטרה לאפשר את קיום הלוויה כחוק.

ידויי האבנים והחפצים השונים היו גם מאלו שהיו בקרבת ארון הקבורה בבית החולים (כפי שניתן לראות בתיעוד המצורף). פורעי חוק אלו אף גרמו נזק לרכב הלוויה וניסו למנוע ממנו להסיע את ארון הקבורה. המשטרה פעלה למנוע שיבוש מסע הלוויה והמשכו כמתוכנן.

אנו מצרים על הניצול הציני שעושים גורמים מסיתים, במותה של העיתונאית. הלוויה נמשכת בשעה זו. עד כה נעצרו 6 חשודים שהפרו את הסדר הציבורי ותקפו שוטרים לפני ובתחילת מסע הלוויה שנמשך בשעה זו."

עוד הוסיפו במשטרה: "נמשיך לפעול לקיום הלוויה כחוק, ולצד זאת נפעל בנחישות מול פורעי חוק ומפרי סדר שינצלו אותה להסתה, אלימות והפרות סדר מכל סוג שהם. גילויי אלימות. לא נאפשר ללוויה לשמש כסות וחסות להפרות סדר אלימות, ולא נאפשר למפרי סדר להתפרע ולהפר את הסדר בחסות הלוויה."

השלכת חפצים ע״י פורעי החוק והשוטרים שמפנים דרך לרכב במטרה לאפשר יציאתו לטקס הלוויה. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

חברי הכנסת של הרשימה המשותפת אמרו בהלווייתה: "אין תהומות שהכיבוש הישראלי לא ידרדר אליו. דווקא כשהמוני פלסטינים מבקשים להיפרד מעיתונאית נערצת ומוערכת – כוחות הכיבוש תוקפים את מסע הלוויה ואת ארון הקבורה של שירין. הכיבוש לא רואה בפלסטינים בני אדם. לא בחיייהם, ולא במותם."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: