תגובות

תקרית קשה בג'נין: לוחם ימ"מ נפצע קשה בחילופי אש – 13 מחבלים נפצעו • צפו בתיעודים

‏הותר לפרסום לפני זמן קצר כי לוחם ימ"מ נפצע היום (ו') באורח קשה, במהלך חילופי האש של כוחותינו עם מחבלים חמושים באזור ג'נין. הוא פונה במסוק לבית החולים רמב"ם.

הפינוי במסוק.

בג'נין מדווחים כי הכוח הישראלי החל בנסיגה בדקות האחרונות אחרי שהמחבל המבוקש מחמוד דבעי, פעיל הזרוע הצבאית של הג'האד האסלאמי, נעצר לאחר שהתבצר בביתו במשך 4 שעות.


המחבל מחמוד דבעי, שנלכד ונעצר.

‏משרד הבריאות הערבי מדווח על 13 פצועים מתוכם שניים אנוש. מחבל בשם דאוד זבידי נפצע קשה מירי. מדובר באחיו של המחבל זכריה זבידי – שנמלט מכלא גלבוע.

במקביל לפעילות המעצר, כוח של סיירת גולני הגיע לנקודה בה נהרגה העיתונאית שירין אבו עאקלה על מנת לסייע לתחקור המבצעי ולבצע תחקור עומק ופעולות שחזור בשטח.


הרגע שבו אחיו של המבוקש מחמוד אל-דבאי נכנע לכוחות צה"ל.

במהלך הפעילות, נהרג כלב צהלי של יחידת הכלבנים עוקץ לאחר שנשלח לבית המחבל המבוקש במסגרת המאמץ לסכל פיגוע.

הכלב שנשרף למוות.

על פי מקורות ערבים, המחבל שנלכד היום בג'נין הוא גם המחבל שחשוד בחיסול העיתונאית הבכירה באל-ג'זירה שירין אבו עאקלה.

אביו של המחבלים מהזרוע הצבאית של הגאפ שנעצרו לאחר 5 שעות של עימותים אמר: "הכיבוש הציוני עצר את בני לאחר שעות של מצור ופיצוץ ביתנו. בני נלחם עד הסוף".

מדובר צה"ל והמשטרה (מג"ב) נמסר: "בשעות האחרונות פעלו לוחמי הימ"מ, סיירת גולני ושב"כ בכפר בורקין הנמצא בנפת ג'נין שבמרחב החטיבה מרחבית מנשה למעצר מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור.

במהלך הפעילות, לוחמי סיירת גולני וימ"מ ירו לעבר מחבלים חמושים שפתחו באש מסיבית וזרקו מטענים לעברם. זוהו פגיעות במחבלים.

בזמן יציאת הכוחות מהכפר, נפצע לוחם ימ״מ בהיתקלות עם מחבלים חמושים. הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי באמצעות מסוק צה"ל.

בנוסף, במסגרת הפעילות הלוחמים פעלו במגוון אמצעים מיוחדים למעצר החשוד אשר התבצר בביתו ולבסוף נכנע ונעצר יחד עם אחיו.

במקביל לפעילות המעצר, כוח של סיירת גולני הגיע לנקודה בה נהרגה העיתונאית שירין אבו עאקלה על מנת לסייע לתחקור המבצעי ולבצע תחקור עומק ופעולות שחזור בשטח.

סך הכל נעצרו הלילה והבוקר בכלל גזרת אוגדת יהודה ושומרון חמישה חשודים בין היתר בכפרים כיפל חרת ובורקין וכן נתפס אמצעי לחימה בלתי חוקי בעיר בחברון.

החשודים ואמצעי הלחימה הועברו לחקירת כוחות הביטחון."

תיעודים מהעימותים ופינוי המחבלים.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה לפציעת החייל: "שולח איחולי החלמה לחייל שנפצע, מתפלל יחד עם כל עם ישראל לרפואתו השלימה וקורא לממשלת ישראל – די, במקום לסכן את חיילינו בקן הצרעות של ג'נין כדי לשמור על "מוסריות אנושית" ותמיכת האחים המוסלמים בקואליציה, יש להשתמש בכוח כמו במלחמה, לשגר טיל, לזעזע את האוייב, לבער את קיני המחבלים ולגמור אירועים כאלו בלי נפגעים לכוחותינו".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: