תגובות

‏ניסיון פיגוע ליד בית אל: מחבל חמוש בסכין השליך בלוק על רכב, ניסה לפתוח את הדלת – ונורה

‏תושב בית אל עשה הבוקר את דרכו להתפלל בכותל המערבי בירושלים. בתחילת דרכו זיהה מחבל זורק לעברו בלוק, השמשה הייתה ממוגנת ולכן הבלוק לא חדר לרכב. המחבל ניסה לפתוח את דלתות הרכב כשהוא אוחז בשקית עם סכין וחומר בערה.

התושב שהיה חמוש, יצא מהרכב וביצע לעברו ירי ביחד עם חייל מילואים בודד שעבר במקום, הסהר האדום פינה אותו לבית החולים לשערי צדק בירושלים במצב קשה.



הסכין וחומר הבערה שנמצאו על המחבל.

מדובר צה״ל נמסר: "תצפיות צה״ל זיהו הבוקר חשוד משליך בלוק לעבר רכב ישראלי ואף מנסה לפתוח את דלתות הרכב, בו היו אזרחים ישראלים, סמוך ליישוב בית אל שבמרחב החטיבה המרחבית בנימין.

כוח צה״ל פתח בנוהל מעצר חשוד, אשר כלל גם ירי לעבר החשוד שנפגע ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בהמשך נמצאו עליו סכין ובקבוק חומצה."

ראש מועצת בית אל שי אלון אמר בתגובה: "ניסיון הרצח הזה הוא תוצאה טבעית של אובדן ההרתעה של ממשלת בנט-לפיד והוא המשך הפעילות הרצחנית של הערבים שמקבלים תעוזה מחוסר המעש של הממשלה".

"הם מזהים את החולשה, מריחים את הפחדנות ויודעים שיש להם גיבוי בקואליצית תומכי הטרור. הממשלה הרעה הזו צריכה לחלוף מהעולם ולהימחק מההיסטוריה של העם היהודי".

במקביל לפיגוע, חילופי אש קשים בין חיילי צה"ל למחבלים בג'נין, מחבל בשם דאוד זבידי נפצע קשה. מדובר באחיו של המחבל זכריה זבידי – שנמלט מכלא גלבוע.



תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: